Niemcy przejmują AZ.pl, polskiego rejestratora domen

08-04-2010, 04:50

Niemiecka spółka Key-Systems zainwestowała w szczecińską firmę AZ.pl. Umowa ma nie tylko umocnić pozycję obu firm na rynku Europy Środkowej, ale również wprowadzić szereg ułatwień i nowości dla klientów polskiej firmy rejestrującej domeny.

Spółka Key-Systems stała się większościowym udziałowcem, obejmując 51 proc. udziałów w szczecińskiej firmie AZ.pl, specjalizującej się w rejestracji domen oraz oferującej rozwiązania hostingowe. Proces przejęcia zakończy się po przekształceniu obecnej spółki jawnej w spółkę z o.o. W dwuosobowym zarządzie spółki znajdą się dotychczasowi właściciele – Albert Jerka oraz Andrzej Kostrzewa.

Niemiecka firma jest jednym z największych rejestratorów domen w Europie i dwunastym pod względem udziału na rynku globalnym. Obecnie zarządza ok. 2,6 mln domen.

- Nasza inwestycja w spółkę AZ.pl jest dla nas ważnym sukcesem, zarówno ze strategicznego jak i operacyjnego punktu widzenia - zapewnia Alexander Siffrin, prezes zarządu Key-Systems. - Dzięki obecnej pozycji AZ.pl umocnimy swoją obecność na rynku Europy Środkowej.

Inwestycja w szczecińską firmę, zarządzającą ponad 240 tys. domen, będzie miała również znaczenie dla polskich klientów AZ.pl. Dzięki scaleniu akredytacji, jakie posiadają obie firmy, będą mogli korzystać z jeszcze bogatszej oferty domen i z uproszczonego panelu ich rejestracji.

- Inwestycja dwunastego największego rejestratora na świecie otwiera nam możliwości związane z dostępem zarówno do najnowszej technologii, jak i najlepszej branżowej wiedzy - komentuje przejęcie Albert Jerka, współwłaściciel AZ.pl.

To jednak nie wszystko, przekonują właściciele AZ.pl.

- Niebawem naszym Klientom zaproponujemy zmienioną stronę internetową oraz dostęp do nowych usług, takich jak giełda domen, sklepy internetowe oraz dostęp do bezpiecznego dysku online. Oferta domen z całego świata, dziesiątki akredytacji, niskie, często kilkuprocentowe marże na ceny rejestracji i odnowień domen wprowadzą element konkurencyjności – zapewnia Albert Jerka.

Proces scalania obu spółek ma zakończyć się w czerwcu. Wartość inwestycji nie została ujawniona.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy