Nie tylko HTC naruszyło patenty Apple?

18-07-2011, 09:54

Technologie objęte patentami, które według Międzynarodowej Komisji Handlu naruszyło HTC, wydają się być powszechnie stosowane również w urządzeniach innych producentów.

Już w następnym miesiącu Apple może zaprezentować kolejną wersję swojego popularnego smartfona, przy okazji firma chce pozbyć się coraz silniejszej konkurencji.

>>Czytaj także: Nowy iPhone może zostać zaprezentowany już w sierpniu

Sonda
Apple pozwie za naruszenie patentów kolejne firmy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W ubiegłym roku Apple oskarżyło HTC o naruszenie 10 patentów firmy, które miały dotyczyć urządzenia iPhone. Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) orzekła, że doszło do naruszeń dwóch z z nich. Koncern Steve'a Jobsa liczy, że w związku z tym wstrzymana zostanie sprzedaż urządzeń HTC na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Według Los Angeles Times zagrożeni są jednak również inni producenci. Apple już wcześniej rozpoczęło spory patentowe z Samsungiem oraz Motorolą, a w przyszłości problem boleśnie mogą odczuć również inne korporacje.

Patenty, które według ITC naruszyło HTC, nie mają zbyt dużego związku z tym, co obecnie kojarzyć można ze smartfonami. Pierwszy z nich złożony niemal 17 lat temu dotyczy "systemu przetwarzania w czasie rzeczywistym seryjnie przesyłanych danych". Chodzi zatem na przykład o technologię pozwalającą na przetwarzanie w czasie rzeczywistym ścieżki dźwiękowej czy wideo (lub zupełnie innych danych) - kilkanaście lat temu interesujące rozwiązanie, obecnie nic nadzwyczajnego.

Drugi z patentów złożony w 1996 roku dotyczy jeszcze szerzej stosowanego rozwiązania nazwanego "system i metody wykonywania akcji na strukturze wygenerowanych komputerowo danych". Za enigmatycznym tytułem kryje się jednak prosty pomysł. Nawet dotknięcie ekranu smartfona, by otworzyć wiadomość, może być uznane za "wykonywanie akcji na strukturze wygenerowanych komputerowo danych".

Jak zauważa Los Angeles Times: To fundamentalny pomysł dla większości smartfonów oraz komputerów działających obecnie. Wygląda więc na to, że niedawna decyzja Międzynarodowej Komisji Handlu może mieć w przyszłości istotne konsekwencje. HTC tymczasem zapowiedziało odwołanie się od orzeczenia ITC.

>>Czytaj także: W październiku nowy tablet i czytnik od Amazona?


Źródło: Los Angeles Times
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy