Nexus S z Androidem 2.3 daje "Googlowe doświadczenia" (wideo)

07-12-2010, 08:59

Nowa wersja Androida została przedstawiona wczoraj wraz ze smartfonem Nexus S opracowanym wspólnie przez Samsunga i Google. Twórcy urządzenia podkreślają, że daje ono "prawdziwie Google'owe doświadczenia". To ważne, bo na podzielonym rynku urządzeń z Androidem potrzeba silnego wzorca.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowy Android 2.3 Gingerbread wprowadza przede wszystkim nowe formy komunikacji oraz organizowania treści. Aplikacje mogą korzystać z wielu kamer. Użytkownik ma w systemie łatwy dostęp do plików pobranych z przeglądarki, poczty e-mail lub innej aplikacji. Android 2.3 umożliwia też dzwonienie przez internet do innych użytkowników z kontami SIP. Wsparcie dla technologii NFC umożliwia korzystanie z usług zbliżeniowych.

Nexus S
fot. - Nexus S

Gingerbread jest także najszybszą z istniejących wersji Androida. Uproszczony interfejs jest bardziej intuicyjny, szybszy i energooszczędny. Poprawiono klawiaturę wirtualną poprzez zmianę kształtu i rozmieszczenia klawiszy, które użytkownik będzie lepiej widział przy szybkim pisaniu. Ułatwiono zaznaczanie i kopiowanie tekstu.

Zaprezentowany wczoraj Nexus S to pierwsze urządzenie z Androidem 2.3. Zostało ono opracowane przez Google wspólnie z Samsungiem. Nexus ma dostarczać "czysto Google'owe doświadczenia", czyli daje dostęp do Android Marketu, kalendarza Google, Gmaila, Google Earth, Google Maps, Google Search, Google Talk, Google Voice, Voice Actions oraz YouTube.

Najważniejsze cechy Nexusa S:

  • procesor 1 GHz Cortex A8;
  • wyświetlacz 4.0" WVGA (480x800), Super AMOLED, 235 ppi, "Contour Display";
  • pamięć 16 GB iNAND flash;
  • kamery 5 MP (2560x1920) oraz VGA (640x480); 
  • łączność Wi-Fi, Bluetooth 2.1+EDR, NFC, microUSB 2.0, A-GPS;
  • wymiary 63x123.9x10.88 mm, waga 129 g.

Nexus S - widok z boku
fot. - Nexus S - widok z boku

Warto zwrócić uwagę na ekran Contour Display. Nie jest on płaski, ale zakrzywiony (zob. obrazek obok). Taka krzywizna sprawia, że urządzenie lepiej dopasowuje się do twarzy i nieco łatwiej się na nim pisze.

>>> Czytaj: iOS 4.2: multitasking i Game Center wchodzą na iPady

Nexus S ma być dostępny w sklepach po 16 grudnia. Będzie go można kupić od T-Mobile lub bez umowy z operatorem. Przywodzi to skojarzenia z urządzeniem Nexus One, które przecież okazało się niewypałem. Czy Google nie robi błędu, wypuszczając kolejny taki produkt?

To nie jest błąd z punktu widzenia Androida jako platformy. Według Google każdego dnia aktywowanych jest 200 tys. urządzeń z Androidem. Niektóre z nich bardzo odbiegają od idei "Google Phone'a". Z czasem te urządzenia mogą być tak różne, że konsumenci stracą jedną wizję Androida. Wiele osób uważa, że Google musi wydawać wzorcowe smartfony z Androidem, by producenci i konsumenci dobrze wiedzieli, co ten system może.

Poza tym Google robi poprawki w swojej strategii. Urządzenia Nexus S bez umowy z operatorem będą dostępne w USA sklepach BestBuy, a potem w dodatkowo w sklepach Carphone Warehouse i BestBuy w UK. Nexus One był oferowany poprzez stronę Google, ale ten pomysł nie wypalił. Można się spodziewać, że znani sprzedawcy detaliczni szybciej zachęcą klienta do kupna niż firma Google kojarzona głównie z bezpłatnymi usługami. 

Poniżej film prezentujący nowe urządzenie:Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.