Cała komunikacja w obrębie Facebooka i aplikacji PalPhone szyfrowana jest w systemie SSL - rozwiewa wątpliwości internautów Michał Jakubowski, prezes easyCALL.
reklama
Ze względu na wątpliwości internautów dotyczące bezpieczeństwa aplikacji PalPhone na Facebooku, która umożliwia bezpłatne, 3-minutowe połączenia na numery stacjonarne, zadaliśmy kilka pytań przedstawicielowi firmy, który odpowiedzialny jest za aplikację.
Paweł Kusiciel, Dziennik Internautów: W jaki sposób firma zabezpiecza dane przesyłane za pośrednictwem SMS-ów do innych osób?
Michał Jakubowski, prezes spółki easyCALL.pl S.A.: Cała komunikacja w obrębie Facebooka i aplikacji easyCALL.pl PalPhone jest szyfrowana w systemie SSL. Jest to kompleksowe zabezpieczenie danych, które używają także banki internetowe.
Dlaczego aplikacja PalPhone wymaga tak wielu danych od użytkownika Facebooka?
Zakres danych wymaganych do użytkowania aplikacji jest ściśle związany z jej funkcjonalnością oraz z funkcjonalnością Facebooka. Dlatego każdy z użytkowników, jeżeli tylko chce, może zmienić możliwości dostępowe dla aplikacji PalPhone. By wykorzystać w pełni aplikację PalPhone, użytkownik Facebooka udostępnia informacje o sobie, co jest niezbędne, by zidentyfikować miejsce dostarczenia SMS-a czy przekazania połączenia. Na realizację połączeń pozwala także dostęp do czatu i listy kontaktów użytkownika (funkcja określenia statusu obecności oraz informowania osób, które są offline na Facebooku o nieodebranych połączeniach).
W sieci był już przypadek fałszywego alarmu bombowego przy użyciu tego typu strony WWW. W jaki sposób - aktualnie - firma się zabezpiecza? Jakie dane firma przechowuje, aby ew. udostępnić je organom ścigania?
Każdy SMS zawiera stopkę, która informuje, że został on wysłany z bramki PalPhone, co pozwala na szybką identyfikację źródła pochodzenia ewentualnego fałszywego alarmu bombowego. Natomiast każde połączenie jest realizowane z prezentacją numeru z naszego systemu. Oznacza to, że i w tym wypadku jest możliwość weryfikacji. W związku z tym, że z aplikacji mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy, jesteśmy w stanie określić adres IP komputera, z którego wysłano fałszywy alarm oraz nadawcę tego komunikatu. Aplikacja PalPhone nie pozwala natomiast realizować połączeń alarmowych.
Na jakie funkcje możemy liczyć w przyszłości?
Dodatkową funkcją w przyszłości będzie przesyłanie wiadomości e-mail z treścią SMS-ów lub informacją o nieodebranych połączeniach, w przypadku gdy użytkownik będzie offline. Stąd konieczność dostępu do informacji o adresie mailowym.
Więcej o samej aplikacji i jej funkcjach pisaliśmy w środę w Dzienniku Internautów.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|