Już po raz trzynasty Koalicja Antypiracka przyznała „Złote blachy”, czyli nagrody, które są wyrazem uznania w zwalczaniu przestępczości powszechnie zwanej piractwem. W tym roku wyróżnienia przyznano policjantom z komend w Lublinie, Katowicach i Koszalinie.
reklama
Tylko w zeszłym roku wszczęto 2226 postępowań przygotowawczych dotyczących naruszenia praw autorskich. Podczas policyjnych działań zabezpieczono:
Ustalono również tożsamość 349 osób dokonujących przestępstw za pomocą internetu. Wysiłki policji zostały doceniane przez Koalicję Antypiracką, która po raz trzynasty przyznała „Złote blachy”. Tym razem na miano najlepszych z najlepszych zasłużyli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z komend Policji w Lublinie, Katowicach i Koszalinie.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie zostali wyróżnieni za wzorcowe prowadzenie czynności w sprawach przeciwko twórcom serwisów, za pośrednictwem których rozpowszechniano filmy i gry chronione prawem autorskim. Przeciwdziałali też wprowadzeniu do obrotu podrobionych kart pamięci oraz urządzeń służących do obchodzenia zabezpieczeń przed zwielokrotnianiem utworów na konsolach do gier.
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w Katowicach zostali uhonorowani „Złotą blachą” już po raz trzeci, tym razem za szereg skutecznych działań przeciwko osobom naruszającym prawa autorskie do utworów audiowizualnych w internecie. Przeprowadzili oni m.in. "nalot" na jedną ze śląskich uczelni wyższych. Zabezpieczyli wówczas 8 serwerów złożonych ze 122 dysków twardych o pojemności od 1,5 do 2 TB, na których znajdowały się chronione prawem autorskim filmy, utwory muzyczne i programy komputerowe. Sprawa miała charakter międzynarodowy i była prowadzona we współpracy z belgijską policją.
Z kolei policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP w Koszalinie zdobyli uznanie za wzorcowe wykonywanie czynności m.in. w sprawie dotyczącej uzyskania bez zgody osób uprawnionych oraz rozpowszechniania wbrew warunkom licencji cudzych programów komputerowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
W skład Koalicji Antypirackiej, która nagradza policjantów „Złotymi blachami”, wchodzą przedstawiciele przemysłu muzycznego - Związek Producentów Audio Video (ZPAV), filmowego - Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) i oprogramowania komputerowego - Business Software Alliance (BSA).
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*