Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

13 mln Polaków nie potrafi obsługiwać komputera

GazetaPrawna.pl 25-06-2010, 17:10

Aż 13 mln osób w Polsce nie potrafi obsługiwać komputera - wynika z badań społecznych. Ma to negatywny wpływ na rozwój gospodarczy - twierdzi prezes stowarzyszenia "Miasta w internecie" Krzysztof Głomb.

Cyfrowa edukacja dorosłych - to jeden z czwartkowych tematów trwającej w Zakopanem XIV Konferencji "Miasta w internecie". (...) Podczas konferencji będziemy przekonywać samorządowców do konieczności stworzenia popytu na internet, ponieważ sam dostęp do niego, to nie wszystko - powiedział Głomb.

Jego zdaniem w Polsce jest spory kłopot z tak zwaną elektroniczną administracją, dzięki której wiele spraw urzędowych można załatwić, nie wychodząc z domu. Po części wynika to z faktu, że ludzie nie potrafią korzystać z takiej możliwości. Przykładem może być zeznanie podatkowe, które w tym roku można było po raz pierwszy bez żadnych przeszkód złożyć drogą elektroniczną. Z tej metody skorzystało zaledwie 320 tys. Polaków. Zdaniem Głomba przyczyną jest nieznajomość płynnej obsługi komputera i internetu.

Uczestnicy konferencji będą również dyskutować o zarządzaniu środkami unijnymi, przeznaczanymi na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Jak powiedział PAP Głomb, na rozwój teleinformatyki w Polsce z funduszy unijnych na lata 2007-2013 jest przeznaczone około 15 miliardów zł, w tym 5 miliardów zł na budowę sieci szybkiego internetu. Wydanie tych pieniędzy nie jest wcale łatwe, bo w Polsce nie mamy doświadczeń w tego typu przedsięwzięciach - powiedział PAP Głomb.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. 13 mln Polaków nie potrafi obsługiwać komputera

PAP

gazeta prawna


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl