Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Projekt Incubit.pl jest odpowiednikiem francuskich inkubatorów technologicznych i ma za zadanie wspieranie młodych przedsiębiorców w tworzeniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Działa jako struktura non-profit w ścisłej współpracy z Fundacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Incubit.pl to jedna z części programu, którego celem jest promocja przedsiębiorczości, a także wdrożenie rozwiązań technologicznych dla biznesu. Jak działa inkubator? Liderzy wyselekcjonowani ze społeczności skupionej wokół serwisu będą łączeni z inwestorami, przedstawicielami biznesu i mentorami. Proponowany program zostanie zweryfikowany (innowacyjność, zastosowanie, przewidywany wynik ekonomicznych), a po uzyskaniu pozytywnej oceny - wdrożony pod opieką doświadczonego środowiska.

"Incubit.pl to projekt, który ma umożliwić budowę w Polsce klimatu do rozwoju innowacji na miarę francuskiego Silicon Valley - Sophia Antipolis. Oczywiście jesteśmy na samym początku bardzo długiej drogi, ale wierzymy, że wykorzystanie potencjału, jaki leży w młodych polskich ludziach, w połączeniu z doświadczeniem partnerów, jakich udało nam się pozyskać do projektu, może zaowocować stworzeniem w Polsce technologii i firm na miarę Skype czy Google" – powiedział dr Jarosław Plichta, opiekun projektu Incubit.pl.

W pierwszym etapie wyłonieni zostaną liderzy, którzy następnie w procesie preInkubacji utworzą technologiczne podstawy dla samodzielnych przedsiębiorstw. W ciągu trzech lat planowane jest wdrożenie około 60 preInkubacji. Liderzy otrzymają konkretną pomoc w tworzeniu projektu – infrastrukturę techniczną, wsparcie merytoryczne i - w zależności od potrzeb - finansowe.

W ramach inkubatora co miesiąc organizowane będą konferencje z ekspertami, połączone z prezentacją i oceną najciekawszych projektów. Pierwsza konferencja odbędzie się już 26 lutego o 17.00 w Krakowie w Pawilonie C, sala C na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego. Gościem specjalnym będzie Tomasz Leśniak, HTC Area Manager East Europe - zaprezentuje on success story założyciela firmy HTC, dzięki któremu rozwinięto technologie realizowane we współpracy m.in. z Google i T-Mobile.

Planowane są też wystąpienia Andrzeja Różyckiego z TarHeel Capital, przedstawiciela Mobile Experts, a także relacja z 2009 GSMA Mobile World Congress w Barcelonie, panel dyskusyjny i... nagroda dla najaktywniejszego uczestnika imprezy.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Do lekarza bez kolejki

Źródło: Incubit.pl