Wiesz, co to jest monoskop albo jak wygląda Volksempfanger? Jeśli nie, możesz się tego dowiedzieć, odwiedzając stronę Telemuzeum stworzoną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Prezentuje ona sylwetki kolekcjonerów historycznych urządzeń telekomunikacyjnych oraz ich ciekawe zbiory.
reklama
Telemuzeum UKE jest dostępne pod adresem telemuzeum.uke.gov.pl. Jak wyjaśniła Prezes UKE Anna Streżyńska, jest to strona "o niezwykłych ludziach telekomunikacji, którzy część swojego życia poświęcili dla pasji kolekcjonowania historycznych już urządzeń służących do zapewnienia łączności".
Strona ma przedstawić trud tych ludzi i starania, by zachować dla kolejnych generacji przekaz o początkach komunikowania się ludzi za pomocą urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Dzięki Telemuzeum można zobaczyć, jak następowała miniaturyzacja urządzeń, rozwój techniczny i standaryzacja.
Kolekcjonerzy zaprezentowani w serwisie to osoby związane zawodowo z telekomunikacją. Kilka z nich pracuje teraz w UKE. Urząd zaprasza jednak do współpracy wszystkich, którzy są kolekcjonerami telekomunikacji. Osoby te proszone są o kontakt e-mail: telemuzeum (at) uke.gov.pl.
W tej chwili strona Telemuzeum to prosta witryna z kilkoma fotogaleriami. Dziennik Internautów doliczył się w sumie 112 zdjęć. Znajdziemy na nich lampy, radiotelefony, klucze telegraficzne, radiostacje wojskowe, telefony wytwarzane w Radomiu, aparaty komórkowe itd. Zdjęcia są szczegółowo opisane. Oprócz nich w serwisie da się znaleźć "Telehistorie" kolekcjonerów.
Telemuzeum może dać początek bardzo ciekawemu projektowi, jeśli tylko do współpracy przystąpią kolejne osoby, a strona serwisu będzie dalej rozwijana. A może warto pójść z duchem czasu i stworzyć społecznościowy serwis miłośników telekomunikacji?
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*