Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowa wersja przeglądarki Firefox zostanie wyposażona w innowacyjną technologię przetwarzania kodu JavaScript, która - jak twierdzą przedstawiciele Mozilli - radykalnie zwiększy ogólną wydajność programu. Mechanizm może pojawić się już w wersji beta Firefoksa 3.1.

robot sprzątający

reklama


Pod koniec 2006 roku Dziennik Internautów informował o rozpoczęciu prac nad długoterminowym projektem Tamarin. Jego celem było przygotowanie implementacji czwartego wydania specyfikacji języka ECMAScript, na którym opiera się też JavaScript firmy Sun. Z opracowanej implementacji miał skorzystać SpiderMonkey - silnik JavaScript, stosowany obecnie w Firefoksie. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego dopiero w czwartym wydaniu przeglądarki.

Rozczarowanych użytkowników pociesza Ars Technica - programiści Mozilli planują wyposażyć Firefoksa 3.1 w nowy silnik JavaScript, nazywany przez analogię do obecnego TraceMonkey. Wykorzystywana w nim technika optymalizacyjna (tracing) zwiększa szybkość przetwarzania skryptów nawet czterdziestokrotnie. Opracowali ją Michael Franz i Andreas Gal z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine.

Działanie mechanizmu polega na rejestrowaniu ścieżki wykonywania skryptu, co pozwala na wygenerowanie skompilowanego kodu, który może być wykorzystany ponownie, gdy program trafi na podobny obiekt. Optymalizacja przetwarzania kodu JavaScript przyczyni się do przyśpieszenia pracy samej przeglądarki i towarzyszących jej rozszerzeń.

Kiedy więc można spodziewać się bety Firefoksa 3.1? Pierwotnie Mozilla planowała udostępnić ją użytkownikom 19 sierpnia, programistom nie udało się jednak dotrzymać terminu. Prawdopodobna data wydania programu to 9 września.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Ars Technica



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E