Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Yahoo odrzucił ofertę Microsoftu bezpodstawnie?

25-02-2008, 15:45

Dwóch akcjonariuszy amerykańskiego portalu chce zmusić jego kierownictwo do ponownego rozpatrzenia propozycji kupna firmy przez Microsoft. Ich zdaniem zachodzi prawdopodobieństwo, iż oferta została odrzucona tylko ze względu na niechęć zarządu do koncernu z Redmond.

robot sprzątający

reklama


Pozew w tej sprawie został złożony przez fundusz emerytalny z Detroit oraz jego odpowiednik dla policjantów i strażaków. Ich zdaniem, ostatnie działania zarządu Yahoo szkodzą akcjonariuszom.

Chodzi tu o odrzucenie atrakcyjnej (ich zdaniem) oferty kupna portalu, jaką Microsoft przedstawił na początku lutego.

Przypomnijmy, iż producent systemu Windows zaoferował za swego internetowego konkurenta 44,6 miliarda USD, tj. ok. 31 USD za akcję - ok. 62% więcej w stosunku do kursu na giełdzie w dzień przed przedstawieniem propozycji.

Niecałe dwa tygodnie później zarząd Yahoo oświadczył, iż wycena Microsoftu jest zbyt niska i ofertę odrzucił. W odpowiedzi Microsoft zapowiedział, że z kupna portalu nie zrezygnuje i bierze pod uwagę alternatywne opcje. Jednym ze sposobów byłoby przeciągnięcie akcjonariuszy na swoją stronę i ustanowienie nowego zarządu spółki.

Fundusze emerytalne, które złożyły pozew, stwierdzają w uzasadnieniu przesłanym do sądu, iż obecne kierownictwo portalu kierowało się osobistą niechęcią do oferenta, starając się zniechęcić go do zakupu firmy. Działania tego typu określili oni mianiem "autodestrukcyjnych".

Rzecznik prasowy zarządu Yahoo nie chciał odnieść się do zarzutów i samego faktu złożenia pozwu przez oba fundusze emerytalne.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Heise, NWSource