Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zużyte baterie i akumulatory to problem firm

30-11-2007, 21:00

Wraz ze wzrostem liczby elektronicznych gadżetów na polskim rynku jest także coraz więcej zużytych, szkodliwych dla środowiska baterii i akumulatorów. Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt ustawy, w którym problem zagospodarowania tej ekologicznej bomby składa na barki przedsiębiorców.

konto firmowe

reklama


Celem ustawy o bateriach i akumulatorach oraz o zużytych bateriach i akumulatorach jest stworzenie całego systemu gospodarki odpadami pochodzącymi z zużytych baterii i akumulatorów.

Za finansowanie i funkcjonowanie systemu zbierania zużytych baterii i akumulatorów mają odpowiadać firmy, które wprowadzają taki asortyment na polski rynek. Tak więc nie tylko producenci i dystrybutorzy baterii i akumulatorów zostaną objęci proponowanymi przepisami, ale także firmy, które zajmują się sprzedażą elektroniki wyposażonej np. w baterie - pisze Gazeta Prawna.

Pojawiają się już pierwsze protesty, m.in. ze strony operatorów telefonii komórkowej, których dotyczą nowe propozycje. Wskazują oni, że proponowane przepisy spowodują więcej obciążeń biurokratycznych dla firm, jak i urzędów.

Przykładowo operator telefonii komórkowej, który wprowadza na rynek oprócz usług także same aparaty telefoniczne, będzie musiał złożyć wniosek o wpis do rejestru w Generalnym Inspektoracie Ochrony Środowiska, a także uiścić opłatę rejestrową - 1 tys. zł. Nie podoba się to przedsiębiorcom, którzy twierdzą, że wiele firm już ponosi koszty opłat rejestracyjnych związanych m.in. z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, a teraz dojdzie jeszcze dodatkowy koszt.

Szczegóły w Gazecie Prawnej w artykule Przedsiębiorcy będą musieli zagospodarować zużyte baterie

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Gazeta Prawna