Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

PKN zbiera opinie w sprawie formatu OOXML

07-08-2007, 13:51

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) dostrzegł duże zainteresowanie kwestią standaryzacji formatu dokumentacji OOXML i wystąpił do wszystkich zainteresowanych firm, instytucji i osób z propozycją przesłania własnej opinii na ten temat.

Format dokumentacji OOXML od Microsoftu już niebawem może się stać standardem, ale według wielu osób byłoby to niekorzystne. Istnieje szereg zastrzeżeń do tego formatu, a po standaryzacji stanie się on równoprawnym konkurentem już istniejącego standardu ODF.

Polski Komitet Normalizacyjny w celu wypracowania stanowiska umożliwiającego głosowanie za przyjęciem bądź odrzuceniem OOXML postanowił zebrać opinie organizacji, przedsiębiorstw, jednostek administracji państwowej i samorządowej oraz wszystkich osób zainteresowanych tą sprawą. Osoby i firmy, które chciałyby wyrazić swoje zdanie powinny odpowiedzieć pocztą elektroniczną na przygotowane przez PKN pytania.

Odpowiedzi należy przesłać do PKN do do 17 sierpnia 2007r godz. 16:00. Chętni do wypowiedzenia swojego zdania w tej kwestii, powinni się dobrze zapoznać się z zasadami, na jakich prowadzone są konsultacje. PKN będzie przyjmował tylko opinie osób, których tożsamość da się potwierdzić, a osoby reprezentujące instytucje powinny załączyć dokument potwierdzający prawo do reprezentacji.

PKN podał na swojej stronie odsyłacz do specyfikacji OOXML, ale raczej wątpliwe jest to, aby osoby dla których sprawa jest nowa zdążyły się z tą specyfikacją zapoznać (plik zip ma objętość 42 MB). O zastrzeżeniach dotyczących formatu OOXML można się jednak nieco dowiedzieć czytając petycję dostępną w serwisie noooxml.org lub dokument przygotowany przez duńską społeczność związaną z OpenOffice.org (j. ang.).

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: PKN