Wideoserwisy ponownie na celowniku ZAPA
Marcin Opolski 30-07-2007, 14:19
Kilka tygodniu temu Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych (ZAPA) rozsyłał do właścicieli małych wideoserwisów pisma z żądaniem opłat za emisję materiałów wideo (w tym fragmentów seriali i reklamowych trailerów filmowych). Niedawno stowarzyszenie wznowiło swoje działania w złagodzonej formie.
reklama
W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji informuję, iż w contencie Pana strony nadal udostępniane są utwory audiowizualne: seriale animowane [tu tytuły]
Niniejszym informujemy, że na takie odtwarzanie nie została wyrażona zgoda podmiotów uprawnionych z tytułu majątkowych praw autorskich, tj. producentów. Naruszane jest zatem prawo decydowania o publicznym komunikowaniu utworu.
Jeżeli jesteście Pan dostawcą treści, tj. decyduje o umieszczeniu tych materiałów w Internecie lub decyduje o inicjowaniu transmisji danych, wyborze odbiorcy lub pobierane są opłaty za udostępniane treści, konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z SFP - ZAPA celem zawarcia stosownej umowy.
Jeśli działalność Pana ogranicza się do usługi dostępu, proszę traktować niniejszą informację jako wezwanie do usunięcia ze swojego portalu treści naruszających prawo, zgodnie z art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Samo umieszczanie linków do innych portali, na których nielegalnie zamieszczono filmy lub ich fragmenty, jest traktowane jako pomocnictwo do naruszenia (czynu niedozwolonego).
Brak stosownych kroków w tej sprawie spowoduje konieczność wystąpienia na drogę sądową.
Art. 14. 1. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.
2. Usługodawca, który otrzymał urzędowe zawiadomienie o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie ponosi odpowiedzialności względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych.
3. Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*