Netia: Pierwsze Walne Zgromadzenie z głosowaniem przez internet

26-05-2010, 15:04

Akcjonariusze właśnie tego oczekiwali - poinformował Tom Ruhan, członek Zarządu Netia S.A., która prawdopodobnie jako pierwsza spółka publiczna w Polsce zorganizowała Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy z głosowaniem przez internet.

- Niemożliwe stało się możliwe - cieszy się Tom Ruhan. - Okazało się wręcz, że akcjonariusze – zarówno polscy, jak i zagraniczni – właśnie tego oczekują! Na dzisiejsze WZA zarejestrowało się 87 akcjonariuszy – najwięcej w całej dotychczasowej historii Netii i prawie cztery razy więcej, niż średnia z ostatnich lat.

Spółka poinformowała, że podczas ostatniego WZA około 14 procent wszystkich głosów oddano właśnie przez internet.

Prace nad projektem e-Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy trwały ponad 9 miesięcy. Finalne rozwiązanie to efekt pracy zarówno zespołu Netii, jak i partnera technologicznego – Centrum Obsługi Kapitałowej. Przedstawiciele spółki informują, że w trakcie prac nad rozwiązaniem do e-głosowania spółka musiała pokonać takie przeszkody, jak weryfikacja tożsamości osoby głosującej przez internet czy zapewnienie obcojęzycznym akcjonariuszom dostępu do zrozumiałej dla nich wersji językowej przebiegu obrad.

Netia pracuje obecnie nad udoskonaleniem platformy do e-głosowania i - jak zapewniają jej przedstawiciele - jest gotowa udostępnić rozwiązanie dotyczące e-Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy także innym spółkom. Każdy, kto wierzy w ideę społeczeństwa informacyjnego, powinien także własnymi działaniami przyczyniać się do jego rozwoju - tłumaczy Tom Ruhan.


Źródło: Netia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy