Neostrada 20 Mbps: nowy Livebox i "ekstra promocje"

13-07-2009, 18:38

Wprowadzenie neostrady o prędkości 10 i 20 Mbps wywołało falę komentarzy wśród internautów. Czytelnicy DI emocjonowali się m.in. ceną, dostępnością usługi oraz możliwościami technicznymi łączy telefonicznych. Redakcja DI skontaktowała się w tej sprawie z Wojciechem Jabczyńskim, rzecznikiem prasowym Telekomunikacji Polskiej.

O planach TP dotyczących usługi neostrada Dziennik Internautów pisał w minionym tygodniu, 8 lipca 2009 r. Przypomnijmy, że już na jesieni neostrada ma być dostępna w nowych wariantach: 10 i 20 Mbps. Naturalnie nowa oferta pozbawiona jest limitu transferu.

Wiele komentarzy wywołała m.in. cena usługi (w przypadku umowy na czas nieokreślony 260 i 300 zł brutto miesięcznie), jej dostępność oraz duża asymetria łączy (prędkość wysyłania danych ma wynieść 1 Mbps).

Dziennik Internautów rozmawiał o wprowadzeniu nowej neostrady z Wojciechem Jabczyńskim, rzecznikiem TP. Pytaliśmy:

  • czy 1 października 2009 r. jest pewnym terminem udostępnienia klientom nowych prędkości,
  • czy zdaniem TP asymetria łączy nie jest zbyt duża,
  • czy TP bierze pod uwagę zwiększenie maksymalnej prędkości wysyłania danych,
  • w których regionach będzie dostępna neostrada w najszybszym wariancie,
  • kiedy TP zamierza zlikwidować markę neostrada.

Jabczyński: chcemy zadbać o duży zasięg szybkiej neostrady

Wydaje się, że najwięcej komentarzy dotyczyło wysokiej ceny za usługi. Wojciech Jabczyński w rozmowie z DI podkreślił, że podane ceny obowiązują tylko i wyłącznie przy umowie podpisanej na czas nieokreślony.

Jabczyński uchyla się od odpowiedzi, jakie stawki zaoferuje TP w promocji, jednocześnie zaznacza, że ceny będą "sporo niższe", a na klientów będą czekać "ekstra promocje".

Obecnie nie ma jasnej deklaracji co do daty wprowadzenia nowych prędkości, jednak TP chce wyrobić się na 1 października 2009 r. Wiemy natomiast, że TP chce zadbać o duży zasięg szybkiej neostrady.

Jak powiedział DI Wojciech Jabczyński, Telekomunikacja Polska postara się, by było to "nawet 70% w niektórych miejscowościach czy lokalizacjach". Niestety Jabczyński nie podał, w jakich regionach kraju usługa będzie dostępna oraz ogółem jaki odsetek klientów będzie mógł skorzystać z nowej neostrady.

Livebox gotowy do nowej neostrady, będzie jego następca?

Ważną informacją jest, że Livebox sprzedawany przez TP jest przygotowany do pracy z nową neostradą. Czytelników DI może zaciekawić fakt, iż Telekomunikacja Polska prawdopodobnie zaoferuje w sprzedaży nową wersję tego urządzenia.

Niestety, póki co nie znamy szczegółów technicznych dotyczących Liveboksa 2 oraz nie znamy ew. terminu wprowadzenia go do sprzedaży. Pomimo to możemy się spodziewać, że premiera Liveboksa 2 nastąpi prędzej czy później. Być może operator rozważa, czy nową wersję routera wprowadzić w ofercie neostrady, czy może już po rebrandingu pod marką Orange.

Rezygnacja z neostrady nie w 2009 roku

Rzecznik TP nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie o asymetrię łączy oraz na pytanie dotyczące ew. zwiększenia prędkości wysyłania danych w neostradzie 10 i 20 Mbps. Do momentu startu usługi TP nie chce udzielać dalszych informacji. Nie wiadomo również, kiedy dokładnie nastąpi porzucenie marki neostrada. Jabczyński zapewnił jedynie, że na pewno nie nastąpi to w 2009 roku.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930