Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nawyki finansowe Polaków mieszkających w Niemczech

06-09-2017, 09:22

Ponad 58% Polaków mieszkających w Niemczech chcąc przesłać pieniądze do kraju korzysta z platform internetowych. W dobie internetu jest to całkowicie zrozumiała forma transferu pieniędzy – możemy to zrobić w dowolnej chwili, bez wychodzenia z domu. Dodatkowym plusem jest fakt, iż opłaty związane z przelewami pieniężnym za pomocą platform są znacznie niższe od tych pobieranych przez banki. Jak więc spośród tak szerokiej oferty wybrać tą która będzie dla nas najbardziej opłacalna?

Głównymi kryteriami na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wysyłania pieniędzy do kraju to: wysokość opłaty za przelew, czas oczekiwania na jego realizację oraz, co najważniejsze, bezpieczeństwo wykonania całej transakcji. Jak pokazały badania przeprowadzone w czerwcu tego roku są to najczęściej wymieniane problemy napotykane przy wykonywaniu przelewów do Polski.

To właśnie one skłoniły założycieli TransferGo do stworzenia systemu, który spełniałby wszystkie te wymogi. W ofercie firmy można znaleźć m.in. dedykowany na rynek niemiecki nowy model ekonomiczny FREEMIUM umożliwiający nie tylko bezpieczne, ale również darmowe wysłanie pieniędzy do Polski. Oprócz opcji FREMIUM TransferGo oferuje również modele EXPRESS dzięki którym pieniądze docierają na konto odbiorcy w 30 minut.

- Opcja ekonomiczna to zupełna nowość na rynku przelewów międzynarodowych. Postanowiliśmy wprowadzić ją na rynek niemiecki ze względu na liczebność zamieszkujących ten kraj Polaków. 98% osób które wzięły udział w badaniu mieszka w Niemczech na stałe, a prawie połowa z nich przesyła pieniądze do Polski regularnie. Chcieliśmy dać im możliwość łatwego, bezpiecznego a przede wszystkim taniego dokonywania tego typu transakcji - mówi Daumantas Dvilinskas, CEO TransferGo.

Obecnie TransferGo nawiązało współpracę z Piotrem Żyłą, który został ambasadorem marki. Z tej okazji firma przygotowała specjalną promocję - z kodem #ZYLA transakcja za darmo, nawet ta ekspresowa.

Źródło: Badanie: Nawyki Finansowe Polaków mieszkających w Niemczech, czerwiec 2017, Fundacja IBRIS na zlecenie TransferGo.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik