Nauka języka nieco inaczej, także dla niedowidzących

15-11-2011, 21:07

Ruszył kurs do samodzielnej nauki języka angielskiego przez internet o nazwie Inglaway - Angielski w Piżamie. Metoda nauki języka składa się z 200 lekcji podzielonych na 16 działów tematycznych.

Kurs umożliwia naukę języka mającego zastosowanie w sytuacjach życiowych. Kursant uczy się całych wypowiedzi w języku angielskim, porównując je z polskimi odpowiednikami. Dostępne są wersje dla niedowidzących i do słuchania. Dzięki zastosowaniu poszczególnych ułatwień w obsłudze z kursu mogą skorzystać także osoby z ograniczeniami ruchowymi i zaburzeniami widzenia.

Polacy boją się śmieszności, błędu, krytyki, to nasz życiowy bagaż, który wynosimy ze szkoły wymagającej bezbłędnych odpowiedzi – komentuje Elżbieta Ambroziak, anglistka, autorka kursu. Jest wiele powodów, dla których zdecydowaliśmy się zainwestować swoje oszczędności i podjąć wielki trud realizacji kursu. Walczymy przede wszystkim ze zjawiskiem "polskiej kluchy w gardle", która pojawia się w sytuacji, kiedy trzeba szybko sformułować wypowiedź w obcym języku.

Czytaj też: Lingapp chce pomóc w nauce języków

W skład kursu wchodzi ponad 1200 gotowych dialogów dotyczących życia codziennego oraz obrazki i ich opisy, mające wspomagać kojarzenie i pamięć. Do dyspozycji jest także 200 tekstów, które nauczą budowy zdań poprzez zapamiętywanie. Można skorzystać również z 50 lekcji wyjaśniających podstawy angielskiej gramatyki, głównie budowę zdań i rozumienie elementarnych czasów gramatycznych.

Projekt został wsparty przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, co pozwoliło na przyznanie łódzkiej firmie unijne dotacje na rozwój programu. Kurs Inglaway – Angielski w Piżamie jest odpłatny i dostępny na stronie: www.ingla.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy