Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nastolatki pozostawione same sobie z problemem agresji i szkodliwych treści?

11-03-2019, 08:31

Jedna trzecia nastolatków spotkała się z agresją w internecie.  38% miało do czynienia z brutalnymi obrazami, a 43% natrafiło na informacje o tym, jak popełnić  samobójstwo. Spora grupa nastolatków, którzy doświadczyli czegoś  nieprzyjemnego w sieci, nie rozmawiała o tym z nikim.

Walka z mową nienawiści i treściami patologicznymi w internecie to dziś jedna z najważniejszych rzeczy, szczególnie w kontekście tego, ile czasu dzieci i młodzież spędzają w sieci. Dla nich przestrzeń internetowa jest równie ważna, co życie w realu. Spotykają się w niej z różnymi zjawiskami, których my, jako dorośli, czasem nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Dlatego tym bardziej musimy się zastanowić, jak przeciwdziałać tym niebezpiecznym treściom – mówi dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Z polskiej edycji badania EU Kids Online 2018, przeprowadzonego na grupie blisko 1,3 tys. dzieci i młodzieży w wieku 9–17 lat, wynika, że już 82,5% z nich codziennie łączy się z siecią przez telefon komórkowy. Prawie trzy czwarte (72,6%) ma swój profil w mediach społecznościowych albo w serwisie z grami. Co ważne, wśród najmłodszych uczestników badania (9–10 lat) ten odsetek wynosi prawie 50%.

Z jakimi problemami spotykają się nastolatki w sieci czy mogą liczyć na wsparcie rodziców i szkoły oraz czy można znaleźć rozwiązanie systemowe - sprawdź w portalu mądrych rodziców cyfrowych dzieci rodzicwie.pl.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: NEWSERIAOstatnie artykuły: