Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Narzekamy i... kupujemy

24-08-2006, 09:56

Polscy internauci najbardziej narzekają na to, że reklama ich irytuje, ale mimo to uważają ją za skuteczną i przyznają, że są na nią podatni- wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Gemius w Polsce i sześciu innych krajach.

robot sprzątający

reklama


Mimo raczej negatywnego stosunku polskich użytkowników Sieci do reklam emitowanych w internecie, co trzeci internauta uważa, że są one skuteczne, a 14% przyznaje, że reklamy przekonują ich do zakupu reklamowanego produktu lub usługi.

W ocenie polskich internautów reklamy w internecie są przede wszystkim irytujące (69%) oraz nudne (54%). Jednocześnie 40% respondentów uważa je za pomysłowe oraz dostarczające informacji. Co ciekawe, co piąty użytkownik Sieci w Polsce przyznaje, że nie rozumie oglądanych w internecie reklam.

Do formatów reklamowych lubianych przez użytkowników sieci należą: button (32%), link sponsorowany (29%), banner (29%) oraz billboard (27%). Warto podkreślić, że najbardziej znanymi w siedmiu badanych krajach formami reklamy internetowej są e-mailing i pop-up.

Ponad 64% internautów w Polsce deklaruje, że przynajmniej od czasu do czasu klika na reklamy internetowe, w tym najwyższy odsetek respondentów czyni to "rzadko" (44%).

Polscy internauci to także pragmatyczni i wymagający klienci. Cenią sobie nie tylko możliwość zakupienia produktu od razu po kliknięciu na reklamę internetową i przekierowaniu na stronę sklepu internetowego (35%), ale i poszukują dodatkowych informacji na temat reklamowanych produktów bądź usług (65%).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (pop-up survey), w Polsce, w dniach 23-29 maja 2006 r. Próbę dobrano metodą losowania systematycznego. W badaniu wzięło udział ogółem 22729 osób, w tym w Polsce 3437.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Wolontariat online

Źródło: Gemius