Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wybory do parlamentu już za 9 dni, warto zatem poświęcić chwilę na przyjrzenie się startującym partiom oraz sprawdzeniu czy kandydaci, na których zamierzamy głosować, nie są typowymi politykami, u których kłamstwa wyborcze są chlebem codziennym. Pomocne w tym celu mogą okazać się dwa uruchomione niedawno serwisy internetowe.

Pokonać ogłuszający przedwyborczy szum informacyjny - to cel uruchomionego wczoraj, 10 października, przez spółkę Expro Serwisu Wyborczego Internautów (SWI). Jest on skierowany zarówno do internautów, którzy chcieliby uniknąć przeskakiwania od strony do strony i żmudnego przeczesywania zasobów sieci w poszukiwaniu wiadomości o startujących kandydatach, jak i do samych kandydatów do parlamentu, którzy mogą w nim zaprezentować swój wizerunek.

Serwis oferuje klikalną mapę Polski, na której internauta błyskawicznie wynajdzie kandydatów w swoim okręgu, będzie mógł szybko przefiltrować startujących ze względu na partię, popularność, wiek, płeć, miejsce zajmowane na listach i w rankingach. Przenosząc się na konto wybranego kandydata można poznać nie tylko oficjalny życiorys, ale dowiedzieć się m.in. o jego zainteresowaniach, obejrzeć rodzinne fotografie, przeczytać o ulubionych lekturach, a nawet wysłać do niego e-mail.

Jak zapewniają twórcy serwisu SWI wyzbywa się wszelkich ideologicznych filtrów i odrzuca pokusę kształtowania opinii w jakimkolwiek obranym kierunku.

Serwis Wyborczy Internautów zachęca także kandydatów do parlamentu do aktywnego udzielania się i kreowania swojego wizerunku w ramach witryny. W tym celu każdy polityk biorący udział w wyborach może sobie założyć na SWI konto, poprzez które w intuicyjny sposób może zarządzać informacjami na swój temat, dopisywać nowe i aktualizować je o każdej porze dnia i nocy z natychmiastowym skutkiem.

Jak poinformowali Dziennik Internautów przedstawiciele serwisu wyborczego, jednym z pierwszych kandydatów, który jeszcze dziś ma uruchomić konto na SWI jest znany wielu polskim internautom Łukasz Foltyn, twórca Gadu-Gadu.

Kandydaci będą mogli korzystać z takich narzędzi komunikacji z wyborcami jak: newsletter (rozsyłanie e-maili osobom które wyrażą chęć otrzymywania informacji o kalendarzu wyborczym itp. danego kandydata), czyli kalendarz spotkań z wyborcami, aktualności - zarówno te oficjalne, ze źródeł macierzystego komitetu, jak i prywatne, deklaracje poparcia, ankiety - możliwość ich budowania oraz prezentacji wyników, fora dyskusyjne, notes danych kontaktowych itp.

Szczegóły na stronie www.doparlamentu.pl

Dobrym uzupełnieniem wiadomości znalezionych w powyższym serwisie, szczególnie w przypadku autoprezentacji kandydatów do parlamentu, będzie uruchomiony niedawno serwis Sejmokracja.pl.

Celem Sejmokracja.pl jest nie tylko pomoc w podjęciu świadomej decyzji, podczas wyborów parlamentarnych, ale również podnoszenie świadomości politycznej przez wskazanie zależności pomiędzy wyborami powszechnymi a prawem stanowionym w Sejmie oraz zmobilizowanie polityków do większej odpowiedzialności za decyzje podejmowane podczas głosowań sejmowych.

Witryna umożliwia przeglądanie głosowań przeprowadzonych w ostatniej kadencji Sejmu oraz budowanie rankingów zgodności dokonanych glosowań przez kluby/koła poselskie oraz pojedynczych posłów z naszymi oczekiwaniami.

Jak wyjaśnia Jacek Midura, twórca serwisu, na stronie Zbuduj ranking dostępne są głosowania przeprowadzone w ostatniej kadencji Sejmu. Należy wybrać spośród nich te, które będą podstawą rankingu posłów. Dla każdego głosowania trzeba określić, jaka decyzja (za czy przeciw) jest oczekiwana.

Serwis dla każdego posła oblicza zgodność z podanymi danymi i na tej podstawie tworzy ranking posłów oraz klubów/kół poselskich. Można utworzyć ranking dla całego kraju, dla jednego województwa lub jednego okręgu wyborczego.

Dzięki Sejmokracja.pl możemy zatem zweryfikować, czy kandydaci, których zamierzamy obecnie poprzeć, a którzy mieli szansę rządzić krajem w poprzedniej kadencji, rzeczywiście reprezentują nasze interesy i/lub głosowali tak, jak obiecywali podczas swojej kampanii wyborczej.

Szczegóły na stronie Sejmokracja.pl

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *