Naprawa urządzeń z Androidem kosztuje miliardy

03-11-2011, 13:04

Bardziej awaryjne, ale za to dostępne dużo taniej niż konkurencyjne urządzenia - tak według raportu WDS przedstawiają się nowe smartfony z Androidem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Naprawa tanich smartfonów z Androidem może kosztować firmy telekomunikacyjne nawet 2 miliardy dolarów - poinformował Reuters, powołując się na badanie przeprowadzone przez WDS. 

Czytaj także: Nowa aplikacja Android Marketu wyciekła do sieci

Producenci smartfonów wyposażonych w Androida zwykle dostosowują oprogramowanie do sprzętu w mniejszym stopniu niż Apple bądź Research In Motion. WDS na podstawie ponad 600 tysięcy połączeń, jakie użytkownicy wykonywali do centrum wsparcia technicznego, ustalił, że to właśnie urządzenia z "Zielonym Robotem" najczęściej powodują problemy.

Smartfony z Androidem tworzone są przez znanych producentów, jak południowokoreański Samsung czy tajwański HTC, ale coraz częściej spotkać je możemy również na rynkach wschodzących. Według Reutersa wiele urządzeń wytwarzanych jest kosztem niecałych 100 dolarów, co nie sprzyja szczególnej dbałości o ich jakość.

- W tym momencie rynek Androida to trochę Dziki Zachód - powiedział Deluca-Smith z WDS. Warto zauważyć, że Samsung, bazując właśnie na platformie Google'a, zdołał w ubiegłym kwartale dostarczyć do sklepów więcej smartfonów niż Apple. Według Canalys Android kontrolował w ostatnim miesiącu 57% smartfonów na świecie, podczas gdy zaledwie dwa lata wcześniej były to tylko 3%.

Czytaj także: Nexus One za stary na Androida 4.0


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.