Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Największy chiński portal porzuca Google

29-03-2011, 13:32

Google ma sporo problemów na azjatyckim rynku. Poza częstą cenzurą wyszukiwarkowy gigant musi się mierzyć z wieloma lokalnymi projektami.

robot sprzątający

reklama


Niedawno wspominaliśmy, że najpopularniejsza na chińskim rynku wyszukiwarka Baidu planuje stworzenie także własnego systemu operacyjnego. Konkurencję z Androidem prawdopodobnie ułatwi coraz słabsza pozycja Google w tym kraju.

>>Czytaj także: Google przyznaje: mamy problem z wydajnością Gmaila

Sonda
Google powinno wyjść z Chin?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

O zaprzestaniu korzystania z usług Gogole poinformował teraz także największy chiński serwis informacyjny Sina. Zamiast tego do przeszukiwania internetu będzie on wykorzystywał w przyszłości swoją własną technologię.

Obie firmy rozpoczęły współpracę w 2007 roku, co miało pomóc Google w walce z Baidu - najpopularniejszą wyszukiwarką w tamtym regionie. Jak zwykle w takich przypadkach, wyszukiwarkowy gigant dostarczał swoje usługi, a w zamian dzielił się częścią pieniędzy, które generowały reklamy w wyszukiwarce.

Chiński serwis wybrał teraz bardziej lukratywne rozwiązanie i uruchomił swoją technologię iAsk. Obserwatorzy podkreślają, że jednym z powodów zmian mógł być też coraz słabszy wizerunek Google w Chinach. Władze korporacji z Mountain View w 2010 roku zapowiedziały, że mogą całkowicie opuścić ten kraj w związku z licznymi atakami hakerów.

Jednocześnie udziały Google w Chinach spadły do zaledwie 19,6 proc. w ostatnim kwartale 2010 roku z 21,6 proc. w stosunku do wcześniejszego. 

>>Czytaj także: Amazon pozwany za "App Store" jeszcze przed startem sklepu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: TechWeb