W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w Warszawie Mobile Central Europe - największa w środkowej Europie konferencja dla programistów aplikacji mobilnych. Podczas wydarzenia wystąpią eksperci i inżynierowie, którzy zdobywali doświadczenie, pracując m.in. dla Apple, Amazona, Evernote, Facebooka, Google czy Microsoftu. Opowiedzą o designie aplikacji, interakcji oprogramowania z użytkownikami i tworzeniu urządzeń, które w najbliższej przyszłości zrewolucjonizują przemysł, handel i komunikację między ludźmi (tzw. Internet of Things).
reklama
Pierwszego dnia imprezy, w piątek 10 stycznia br., w Laboratorium Robotyki Centrum Nauki Kopernik, odbędzie się tzw. Jitter Hakathon, czyli sesja programowania rewolucyjnych urządzeń i technogadżetów, takich jak Google Glass, Arduino Lilypad, Estimote Beacons, roboty NAO czy drukarki 3D, a także tzw. sesja programowania Freestyle. W sobotę, w części konferencyjnej wydarzenia, ponad dwudziestu inżynierów z Ameryki Północnej i Europy przedstawi swoje doświadczenia w tworzeniu aplikacji pracujących m.in. pod kontrolą systemów iOS i Android (komórki i tablety), a także designie i interakcji oprogramowania z użytkownikami. Wystąpią między innymi:
– Uczestnicy wydarzenia będą mogli pracować z najnowszymi gadżetami, programując je i komunikując się z nimi – mówi Jarosław Potiuk, reprezentujący zespół Mobile Central Europe. – Pomoże nam w tym kilkudziesięciu światowej klasy specjalistów, którzy przyjadą do Warszawy, żeby podzielić się swoją wiedzą z polskimi inżynierami, programistami i entuzjastami urządzeń mobilnych w ramach warsztatów i części konferencyjnej – podsumowuje Jarosław Potiuk.
Podczas konferencji do dyspozycji uczestników będą wszystkie prezentowane gadżety i urządzenia. Dodatkową atrakcją będą projektory hologramowe i gry na Leia Display System oraz Game Rooms, gdzie na dużych ekranach fani gier będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie.
W niedzielę 12 stycznia do Pracowni robotycznej zaprasza Centrum Nauki Kopernik. Od godziny 11.00 do 17.00 zwiedzającym będą prezentowane humanoidalne roboty NAO. Przedstawiciele firmy Aldebaran Robotics z Francji oraz fundacja Synapsis będą pokazywać ich możliwości i opowiadać, jak wykorzystywać roboty w terapii z dziećmi autystycznymi. Oprócz tego odbędą się specjalne warsztaty pokazujące, jak osoba dotknięta autyzmem widzi, słyszy, czuje świat.
Google Glass – to najbardziej fascynujący gadżet naszych czasów. W jakim kierunku może się rozwinąć, jakie przyniesie wyzwania? Wiele zależy od nowych aplikacji i ich twórców. O nich będziemy mówić i wspólnie je tworzyć.
Arduino oraz Arduino Lilypad – Arduino to często spotykany mikrokontroler o dużych możliwościach. Na warsztatach uczestnicy przetestują jego wersję podstawową a także wyspecjalizowaną wersję Lilypad, przeznaczoną do nietypowych dla elektroniki zastosowań. Wraz z innymi elementami elektronicznymi może on stać się częścią ubrania. Całość tworzy razem tzw. e-tekstylia. Eksperymentowanie z materiałami już dziś prowadzi do tworzenia m.in. ubrań dla graczy z wieloma czujnikami, ale także do produkcji nowoczesnej biżuterii.
Drukarki 3D – podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zmaterializować wybrane pomysły druku przestrzennego, poznać materiały, z których tworzone są wydruki, a także dowiedzieć się, jak przygotować plik do druku w trzech wymiarach.
Beacone Estimotes – to niewielki czujnik, który potrafi wymieniać informacje z telefonem komórkowym wyposażonym w odpowiednią aplikację. Czujnik informuje telefony klientów wchodzących do sklepu, m.in. gdzie znajduje się szukany przez nich towar. Ten polski wynalazek ma szanse zmienić zachowania konsumenckie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zbudować aplikacje, które będą modelować zachowania kupujących.
Roboty NAO – Nao H25, stworzony przez Aldebaran Robotics, jest humanoidalnym robotem, towarzyszem, asystentem oraz platformą badawczą. Jest idealnym partnerem w badaniach i nauczaniu w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji. Dzięki niemu osoby starsze i chore na autyzm mogą spróbować pełni życia. Jego twórcy snują odważne plany, w których NAO stopniowo będzie przekształcać się w robota asystującego całej populacji.
Aplikacje mobilne: m.in. design, human interaction i testowanie aplikacji
iOS – eksperci z zakresu systemu Apple:
Android – eksperci z zakresu systemu Google:
Więcej informacji na stronie: mobilecentraleurope.com
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*