Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Największa konferencja polskiego sektora kosmicznego znów w Warszawie - Ty też możesz tam być!

PATRONAT MEDIALNY 12-11-2015, 07:01

Czy z 50-letnim zapóźnieniem mamy szanse zaistnieć w światowym sektorze kosmicznym? Jak duży potencjał drzemie w polskich firmach? Czy mamy szansę na kolejnego polskiego kosmonautę? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie wybierz się na konferencję „Polska w kosmosie”.

robot sprzątający

reklama


Można jeszcze dołączyć do grona uczestników konferencji „Polska w kosmosie”, która odbędzie się w dniach 26 -27 listopada w Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Jest to trzecia edycja organizowanej z sukcesem konferencji mającej za zadanie podsumować polski sektor kosmiczny oraz dać możliwość spotkania specjalistom i pasjonatom tego sektora.

Konferencja ma na celu wsparcie polskich dążeń w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych, budowę forum wymiany myśli i informacji oraz zwiększenie ogólnej świadomości na temat tego, jakie korzyści płyną z szeroko rozumianej eksploracji przestrzeni kosmicznej.

W programie m.in. „Pierwsze naukowe wyniki programu BRITE-PL”, „Udział i sukcesy polskich naukowców w prestiżowych misjach kosmicznych", „Zarządzanie studenckimi projektami astronautycznymi”, „Krajowy system optoelektronicznej obserwacji Ziemi” i wiele innych interesujących tematów.

Na uczestników konferencji czekać będą dyrektorzy liczących się polskich instytutów naukowych, naukowcy i inżynierowie, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji związanych z sektorem kosmicznym w Polsce, przedstawiciele biznesu i administracji.

Warto dodać, że spośród wszystkich uczestników konferencji zostanie wylosowana jedna osoba, która w nagrodę otrzyma wspaniały prezent - teleskop astronomiczny Synta Sky-Watcher BK1309EQ2 ufundowany przez firmę Delta Optical.

Organizatorami tegorocznej, trzeciej już edycji są Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Lotnictwa. Patronat nad wydarzeniem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Prof. Marek Banaszkiewicz, Prezes Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dyskusje prowadzone będą w trakcie siedmiu sesji:

  • Korzyści i perspektywy badania kosmosu. Udział i sukcesy polskich naukowców w prestiżowych misjach kosmicznych
  • Partnerstwo nauki i biznesu jako szansa na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki
  • Wybrane zagadnienia polityki kosmicznej Polski, Europy, Świata
  • Wyzwania polskiej polityki kosmicznej
  • Organizacje pozarządowe i ich wpływ na kształtowanie sektora kosmicznego w Polsce
  • Od kosmicznej zabawy do kosmicznego biznesu. Projekty studenckie jako forma kształcenia przyszłej kadry
  • Kosmiczny biznes - jak i w co inwestować, gdzie szukać wsparcia, jak być efektywnym i konkurencyjnym

Pełny program konferencji (wersja PDF)

Aby zarejestrować się jako uczestnik konferencji, należy skorzystać z formularza umieszczonego na stronie www.polskawkosmosie.org/rejestracja bądź pobrać i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na tej samej stronie pod adres: konferencja@polskawkosmosie.org. Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 100 zł od osoby. Dla studentów 50 zł od osoby. Termin rejestracji mija 22.11.2015 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Uczestnicy II edycji konferencji

Pierwszy dzień konferencji podzielony zostanie na cztery sesje poświęcone nauce i polityce kosmicznej.

Podczas pierwszej i drugiej sesji zaproszeni goście przybliżą swój udział oraz wyniki w zakresie badań kosmosu oraz obserwacji Ziemi. W trakcie trwania sesji wykazywać będziemy silny związek między astronomią, która dotyka badań podstawowych a astronautyką i technologiami kosmicznymi, które dotyczą zagadnień inżynieryjnych. Ponadto dyskutować będziemy nad stworzeniem odpowiednich warunków wspomagających współpracę środowiska nauki i biznesu, która pozwoli niwelować różnice w innowacyjności gospodarki Polski i Europy Zachodniej.

W trakcie trzeciej sesji przyjrzymy się wybranym zagadnieniom polityki kosmicznej Polski, Europy, Świata.

Czwarta sesja poświęcona polityce kosmicznej będzie mieć kształt forum, w trakcie którego uczestnicy panelu dyskusyjnego wypowiadać się będą na temat najważniejszych zagadnień związanych z rozwojem sektora kosmicznego w Polsce.

Przyjrzymy się możliwościom uczestnictwa polskich podmiotów w programach dedykowanych innowacjom. Poznamy plany Polskiej Agencji Kosmicznej oraz podsumujemy pierwszy niepełny rok jej działalności. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: Jak będzie wyglądał polski program narodowy obok uczestnictwa w ESA? Jak w sektor kosmiczny zaangażować polski przemysł? Jak zorganizować polską działalność kosmiczną?

Drugiego dnia w trakcie trzech sesji zaprezentują się przedstawiciele biznesu, studenci oraz amatorzy działający w organizacjach pozarządowych związanych z sektorem kosmicznym i około-kosmicznym.

Tego dnia dowiemy się, jakie korzyści może przynieść współpraca pomiędzy uczelniami a biznesem oraz jak ją podejmować w obszarach zamawiania prac dyplomowych lub badawczych, szkoleń, kursów, studiów podyplomowych. Zaprezentowane zostaną pierwsze sukcesy w rywalizacji o kontrakty Europejskiej Agencji Kosmicznej na przykładzie konkretnych polskich firm. Poruszymy tematy związane z rynkiem pracy w sektorze kosmicznym.

Studenci i przedstawiciele uczelni technicznych będą mieć okazję do podzielenia się w szerokim gronie swoimi doświadczeniami odniesionymi w czasie realizacji projektów na arenie krajowej i międzynarodowej. Zaprezentowane zostaną również ostatnie sukcesy polskich studentów w międzynarodowych konkursach.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obrębie sektora kosmicznego podzielą się doświadczeniem, zaprezentują najnowsze projekty oraz przedstawią możliwości i źródła ich finansowania.

Ponadto w tym roku, by usprawnić współpracę między uczelniami technicznymi, pracodawcami oraz instytutami naukowymi, organizatorzy stworzyli Salon Partnerski.

W ramach Salonu Partnerskiego przedstawiciele przedsiębiorstw bądź instytutów związanych z sektorem kosmicznym będą mieli okazje do rozmów z osobami poszukującymi pracy. Studenci zaś spotkają się z ofertami prac, praktyk, staży oraz będą mieć okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi możliwości założenia własnej firmy oraz pozyskiwania funduszy na jej prowadzenie.

Zachęcamy do udziału w konferencji. Firmy oraz uczelnie chętne do zaprezentowania się w ramach Salonu Partnerskiego proszone są o wcześniejsze poinformowanie organizatorów w celu zorganizowania stoisk wystawienniczych.

Więcej szczegółów na temat konferencji dostępnych jest pod adresem: www.polskawkosmosie.org


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E