Najpiękniejsza cyberprzestępczyni? Zobacz zdjęcie i oceń sam

GazetaPrawna.pl 15-10-2010, 11:27

Szpiegująca na rzecz Moskwy Anna Chapman nie jest już najseksowniejszą rosyjską femme fatale. Media twierdzą, że ustąpiła urodzie rosyjskiej cyberprzestępczyni Kristinie Sweczynskiej, oskarżonej o próbę wyciągnięcia z amerykańskich i brytyjskich banków 220 mln dolarów.

Sonda
Podoba Ci się Kristina Sweczynska?
  • Bardzo
  • Trochę
  • Wcale
wyniki  komentarze

Kristina Sweczynska
fot. Unp - Kristina Sweczynska
21-letnia studentka stanęła wczoraj – ku uciesze sprawozdawców – przed sądem w Nowym Jorku w skórzanych butach i obcisłych dżinsach. Zapewniła, że jest niewinna. Amerykańscy prokuratorzy są jednak innego zdania. Sweczynska jest oskarżona o to, że atakowała internetowe konta bankowe małych i średnich przedsiębiorstw po obu stronach Atlantyku.

Działała zazwyczaj za pomocą trojana Zeus, którego można bez problemu nabyć w sieci. Następnie używając wykradzionych dzięki trojanowi osobistych danych identyfikacyjnych, Rosjanka wyprowadzała z kont pieniądze. W nagrodę otrzymała od swoich mocodawców przynajmniej 35 tys. dolarów, które na pięciu należących do niej kontach zdołała do tej pory zabezpieczyć policja. 21-latkę oskarżono też o używanie fałszywych paszportów. Grozi jej nawet 40 lat więzienia.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Mamy nową, najpiękniejszą, królową hakerów

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy