1 października br., w warszawskim kinie Muranów, odbędzie się druga edycja CopyCampu. Kontynuując ideę konferencji, tegoroczne spotkanie będzie nie tylko platformą dyskusji na temat problemów związanych z obecnym kształtem systemu prawno-autorskiego w Polsce i na świecie, lecz także próbą odnalezienia praktycznych rozwiązań z uwzględnieniem potrzeb zarówno twórców, jak i użytkowników - w szczególnie trudnym kontekście wszechobecnych technologii cyfrowych i kultury internetu.
reklama
Do 20 sierpnia można zgłosić propozycję własnego wystąpienia (limit: 10 minut). Zapraszamy do nadsyłania krótkich opisów prezentacji (maks. 1800 znaków) za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie copycamp.pl, w zakładce "Weź udział!". Tam też można zarejestrować się na konferencję w roli uczestnika (należy wypełnić jedynie pola obowiązkowe). Autorzy najciekawszych zgłoszeń będą mieli okazję zaprezentować swoje poglądy w trakcie jednej z dwóch równoległych sesji.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Eben Moglen, profesor z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, autor szeregu publikacji i specjalista w temacie wolnego oprogramowania. Wraz z Richardem Stallmanem stworzył on licencję GNU GPL. Podczas CopyCampu odbędzie się promocja zbioru tekstów prof. Moglena, przygotowywanego obecnie przez fundację Nowoczesna Polska. O udział w spotkaniu poproszono przedstawicieli rozmaitych środowisk z kraju i ze świata - wśród potwierdzonych gości są m.in. prof. Barbara Fatyga z Uniwersytetu Warszawskiego, Jérémie Zimmermann z francuskiej organizacji La Quadrature Du Net, poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Zalewski, Wojciech Orliński z Gazety Wyborczej i Jarosław Lipszyc z Obywateli Kultury.
Kontynuując tradycję zeszłorocznego spotkania, do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk prezentujących rozmaite poglądy w dyskusji o prawie autorskim i jego roli w obiegu dóbr kultury w kontekście rozwoju nowych technologii i realiów świata cyfrowego. Spotkanie będzie więc platformą, która ma umożliwić zrównoważony i owocny dialog między wszystkimi zainteresowanymi stronami.
Zapraszamy do śledzenie stron copycamp.pl i prawokultury.pl, na których będą publikowane informacje na temat wydarzenia. Zostaną tam umieszczone materiały wideo zarejestrowane podczas konferencji. Planowana jest transmisja na żywo.
W roku ubiegłym konferencja przyciągnęła ponad 250 uczestników, w tym przedstawicieli środowisk prawniczych, artystycznych, akademickich, reprezentantów świata biznesu i instytucji publicznych oraz dziennikarzy i polityków. Znaleźli się wśród nich m.in. muzyk Marek Kościkiewicz, Krzysztof Lewandowski (dyrektor generalny ZAiKS), producent filmowy Maciej Strzembosz, Hirek Wrona, Piotr Hałasiewicz (chomikuj.pl), Grzegorz Gauden (dyrektor Instytutu Książki), prof. Elżbieta Traple, prof. Jan Błeszyński czy europoseł Paweł Zalewski. Gościem specjalnym była Nina Paley, amerykańska artystka, twórczyni filmów i aktywistka na rzecz wolnej kultury, która swoim interesującym wystąpieniem nadała spotkaniu ton bezpośredniej i swobodnej dyskusji.
CopyCamp jest częścią projektu Przyszłość prawa autorskiego prowadzonego przez Fundację Nowoczesna Polska.
Współorganizacja konferencji: Koalicja Otwartej Edukacji.
Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz firma Google.
Patroni medialni to m.in. portal Gazeta.pl, Tygodnik Przekrój i Dziennik Internautów.
Serdecznie zachęcamy do zgłaszania propozycji wystąpień prelegenckich na tegoroczny CopyCamp. Uważamy, że ta dyskusja nie może odbyć się bez Państwa głosu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Piractwo jest lepsze niż Nagroda Emmy - mówi szef Time Warner o "Grze o tron"