Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Znana powieść Bułhakowa - "Mistrz i Małgorzata" została doceniona również przez spamerów, którzy próbują przy jej pomocy oszukać systemy antyspamowe i wzbudzić zainteresowanie swoich ofiar. Przed spamem zawierającym neutralne dla filtrów antyspamowych treści z serwisu BBC ostrzegają internautów, a przede wszystkich użytkowników Internet Explorera, redaktorzy tego serwisu.

W odkrytej niedawno przez firmę Sophos kampanii spamerskiej wykorzystano krótki fragment książki Bułhakowa, pod którym odbiorca e-maila zobaczy graficzną reklamę medykamentów wydłużających doznania erotyczne.

Co ciekawe, w opisywanym przez Sophos liście nie ma ani jednego klikalnego odnośnika. Spamerzy liczą jednak na to, że odbiorca ręcznie wprowadzi widoczny na reklamie adres do przeglądarki.

Rzadko spotykaną formą listu, śmieciarze internetu starają się wzbudzić zainteresowanie swojej ofiary, a zarazem zmylić oprogramowanie antyspamowe - ostrzegają specjaliści.

Przy okazji warto dodać, że szczególnie uczuleni na odwiedzanie nieznanych stron powinni być użytkownicy przeglądarki Internet Explorer. Odkrywane co i rusz luki w tej przeglądarce, są dosyć ospale poprawiane przez firmę Microsoft. Tymczasem exploity wykorzystujące nieprawidłowości w IE są coraz szybciej dostępne w sieci i wykorzystywane przez coraz większą liczbę przestępców.

Najlepszym przykładem, jak niebezpieczne stało się korzystanie z internetu dla użytkowników Internet Explorera, może być dzisiejsze ostrzeżenie serwisu BBC News.

Redaktorzy BBC apelują do internautów, by z wielką ostrożnością podchodzili do e-maili zawierających wiadomości pochodzące z tego serwisu. Podstawione w tych listach odnośniki przekierowują internautów na strony, które instalują na komputerach użytkowników przeglądarki Internet Explorer oprogramowanie szpiegujące. Przestępcy, którzy przygotowali te strony wykorzystują wciąż niezałataną przez Microsoft, a odkrytą kilka dni temu dziurę. Planowana data wypuszczenia łatki przez giganta to dopiero 11 kwietnia.

W fałszywych e-mailach wykorzystywane są też informacje sygnowane innymi znanymi na świecie markami oraz nazwami znanych organizacji, np. Czerwonego Krzyża. Specjaliści zalecają użytkownikom Internet Explorera skorzystanie z alternatywnych przeglądarek, takich jak np.: Opera, Firefox, Seamonkey, czy Netscape. Inną sposób na tymczasową ochronę to wyłączenie funkcji ActiveX w przeglądarce IE.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Więcej tańszej muzyki w Melo

Źródło: Sophos, BBC