Na hackathonie o zastosowaniu big data w bankowości

29-01-2019, 16:08

Jakie zastosowania może mieć big data w branży finansowej? Jakie dane zbierają terminale płatnicze oraz w jaki sposób można ich użyć? To tylko niektóre pytania, na które od 22 do 24 lutego odpowiedzi będą szukać uczestnicy hackathonu PekaoCoders.

Hackathon PekaoCoders w Warszawie to pierwszy z cyklu maratonów programowania na uczelniach wyższych w całej Polsce, podczas których uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach zmierzą się z postawionymi przed nimi zadaniami. Tym razem będą to wyzwania z pogranicza branży finansowej i big data. 

Pierwszy maraton odbędzie się w weekend 22-24 lutego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Aby wziąć udział w tym hackathonie, nie trzeba mieć ani gotowego pomysłu na rozwiązanie ani skompletowanego zespołu.

Jednak możliwe jest również zgłoszenie posiadanego już pomysłu podczas piątkowej inauguracji i przedstawienie go oraz znalezienie dodatkowych osób do swojego zespołu. W sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty i sesje mentorskie z ekspertami Banku Pekao, Microsoft, poszczególnych uczelni oraz dodatkowymi ekspertami w dziedzinie biznesu i big data. Hackathon skończy się prezentacją opracowanych projektów.

Uczestnicy każdego eliminacyjnego hackathonu zmierzą się z jednym z dwóch zadań:

1. Każdego dnia korzystamy z terminali, które zbierają informacje czyli dane dotyczące wykonywanych operacji. Właśnie te dane pomagają właścicielom sklepów zarządzać sprzedażą i dostosowywać ofertę dla swoich klientów. W połączeniu z dodatkowymi danymi społecznymi lub biznesowymi mogą dostarczyć biznesowi zaawansowaną analitykę dotyczącą jego klientów. Dlatego też zadaniem uczestników będzie przygotowanie rozwiązania lub opracowanie modelu, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób właściciele terminali będą mogli analizować i przetwarzać zebrane dane w przyjaznej i nowoczesnej formie.

2. Informacje z terminali płatniczych mogą być przydatne nie tylko dla akceptantów kart (czyli np. sklepów) ale także dla startupów, ośrodków badawczych, dziennikarzy, itd. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom uczestnicy hackathonu będą mieli za zadanie opracowanie sposobu prezentacji danych zebranych z terminali płatniczych i połączonych z danymi Ministerstwa Cyfryzacji w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Lub znalezienie ich innego zastosowania i zachęcenie przedstawicieli różnych grup odbiorców do korzystania z udostępnionych danych. 

Drużyny, które opracują najciekawsze rozwiązania zakwalifikują się do wielkiego finału, który odbędzie się na przełomie listopada i października w Warszawie. 

W cyklu wydarzeń będą mogły wziąć osoby z całej Polski, ponieważ kolejne hackathony odbywać się będą w Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu. Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymają nagrody, których łączna pula wynosi ponad 90 tys. zł. Poza nagrodami finansowymi, rzeczowymi oraz możliwością wzięcia udziału w płatnym programie stażowym, na zespoły czeka także udział w dwudniowych warsztatach, podczas których przygotowywać się będą do finałowych zmagań. Nie jest to wydarzenie tylko dla informatyków czy specjalistów od big data. Wręcz przeciwnie! Organizatorzy zapraszają szczególnie osoby interesujące się marketingiem, biznesem, socjologią, psychologią czy grafiką. 

Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. By wziąć udział w wydarzeniu 22-24 lutego w Warszawie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy

Źródło: Bank Pekao S.A


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930