Na czym polega odtrucie alkoholowe?

28-06-2021, 11:00

Utrata kontroli nad piciem alkoholu połączona z objawami zespołu abstynencyjnego jest prostą drogą rozwoju choroby alkoholowej prowadzącej do występowania ciągów alkoholowych. Zachodzi wtedy błędne koło alkoholowe – napój procentowy staje się sposobem na przezwyciężenie wszelkich codziennych problemów, po czym dana osoba zaczyna mieć wyrzuty sumienia i źle czuje się z kolejnym upiciem – sięga więc po kolejne dawki substancji psychoaktywnych.

Trzeba jasno podkreślić, że powszechnie panujący mit na temat nieszkodliwości jednego drinka, jednego piwa lub jednej lampki wina spożywanego dla odprężenia codziennie wieczorem jest zdecydowanie szkodliwy i fałszywy. Jeśli osoba pijąca spożywa substancje psychoaktywne w celu regularnego odurzania się, można domniemywać, iż jest to jeden z sygnałów ostrzegawczych. W takim przypadku łatwo jest wpaść w ciąg alkoholowy. Wraz z upływem czasu picie dla odprężenia przeradza się w swojego rodzaju zwyczaj. Często też jest tak, że alkoholik próbuje okłamać zarówno siebie, jak i bliskie otoczenie, udowadniając, że potrafi normalnie funkcjonować bez alkoholu. Niestety w takim przypadku pojawiają się niepokój, rozdrażnienie i inne symptomy odstawienne. W ten sposób dolegliwości psychofizyczne są na tyle nieprzyjemne, że alkoholik próbuje uciec od rzeczywistości, upijając się do nieprzytomności, co prowadzi do ciągów alkoholowych. Są one cechą charakterystyczną kolejnych faz chorobowych.

Należy mieć na uwadze, że podjęcie decyzji o leczeniu przez alkoholika nie jest łatwą sprawą i wymaga wiele odwagi, samozaparcia, chęci do odzyskania samokontroli, a do tego konieczna jest motywacja i wsparcie.

Chcesz wyjść z ciągu alkoholowego? Postaw na odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe stanowi bezpieczny i skuteczny sposób umożliwiający powrót do odpowiedniej formy. Sam ten proces jest bezbolesny i szybko przynosi upragnioną ulgę. Umożliwia ono uzupełnienie elektrolitów, witamin, minerałów, glukozy, a także nawadnia organizm. Pacjentowi podawana jest kroplówka z indywidualnie dobraną mieszanką leków i wymienionych wyżej składników w celu osiągnięcia przez niego homeostazy w organizmie.

Profesjonalnie przeprowadzone odtrucie dąży do zminimalizowania skutków ubocznych gwałtownego odstawienia alkoholu. W ten sposób alkoholik przestaje odczuwać lęk, niepokój, bezsenność oraz drżenia. Między innymi jest to możliwe dzięki podaniu w kroplówce leków uspokajających, antydepresyjnych oraz nasennych. Należy podkreślić, że o ich umieszczeniu w składzie kroplówki zawsze decyduje lekarz, a także on dobiera odpowiednią ich dawkę. Po zakończonym procesie detoksykacji, Pacjent przerywa ciąg alkoholowy, a także ma możliwość normalnego funkcjonowania.

Poczuj ulgę

Efekt ulgi odczuwany jest już chwilę od momentu podania kroplówki. Efektem odtrucia jest bezpośredni stan głębokiego odprężenia, ulgi, relaksu, a także u większości Pacjentów diagnozuje się potrzebę snu. Z tego powodu warto poszukać odpowiedniego miejsca, gdzie będzie można odpocząć i zregenerować swoje siły. Z tego powodu nasz gabinet http://odtruwaniekatowice.pl/ zapewnia możliwość odbycia odtruwania alkoholowego w zaciszu domowym Pacjenta. Zapewniamy dojazd do klienta, a nasze działania charakteryzują się komfortem i dyskrecją w trosce o ogólne dobro naszych Pacjentów.

Odtruwanie alkoholowe w domu

Dom kojarzy się z bezpieczeństwem i swojego rodzaju azylem przed wszelkim złem świata. Z tego powodu stanowi on optymalne środowisko do przeprowadzania procesu odtrucia alkoholowego. Tego typu kuracja przynosi szybkie rezultaty, a sami Pacjenci dobrze na nią reagują.

Należy mieć na uwadze, że decydując się na odtrucie alkoholowe w warunkach domowych, należy zapewnić alkoholikowi obecność i opiekę osób bliskich. Jest to konieczne z tego powodu, iż może pojawić się u takiej osoby senność, dezorientacja, zaburzenia równowagi lub inne, nieoczekiwane objawy. Dlatego rodzina powinna obserwować przebieg odtruwania, a w razie konieczności skontaktować się z lekarzem.

Przebieg całego procesu, jak i czas detoksu zależny jest od różnych czynników. Zwraca się uwagę na stopień uzależnienia, zaawansowanie choroby alkoholowej, stopień wyniszczenia organizmu, a także ogólny stan zdrowia i kondycji danej osoby. Mimo to, większość osób zajmująca się procesem odtruwania alkoholowego podkreśla, że duże znaczenie ma w tym aspekcie czas uzależnienia i ilość spożywanego alkoholu, a także psychiczne nastawienie samego alkoholika. Dzięki odtruciu możliwe jest przeprowadzenie alkoholika w sposób łagodny i kontrolowany do stanu trzeźwości, a także bezpieczne ocenianie postępu tego procesu.

Bezpieczne odtrucie alkoholowe

Usługi świadczone na terenie Śląska np. Katowice, Sosnowiec przez nasz gabinet wykonywane są przez doświadczony i wykwalifikowany personel medyczny, który stale monitoruje przebieg procesu i kontroluje stan organizmu Pacjenta. Między innymi zwraca się uwagę na:

  • Poziom ciśnienia krwi,
  • Wysokość tętna,
  • Saturację,
  • Stężenie cukru we krwi,
  • Oznacza się poziom elektrolitów.

Zarówno w gabinecie, jak i w domu, Pacjent podłączany jest do aparatu monitorującego, dzięki czemu zostają uwzględnione zasady bezpieczeństwa przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych i przyjaznych warunków trudnego procesu, jakim jest odtrucie alkoholowe.

Dodatkowo istnieje możliwość włączenia odpowiedniej farmakologii, która skutecznie pomaga przejść przez nieprzyjemne objawy odstawienne.

Warto także podjąć psychoterapię grupową i indywidualną. Bardzo pomocne może okazać się postępowanie behawioralno-poznawcze.

Zrób pierwszy krok w kierunku trzeźwości

Za pomocą skutecznych i bezpiecznych procedur obowiązujących w gabinecie http://odtruwaniekatowice.pl/, odtruwanie alkoholowe umożliwia powrót do normalnego funkcjonowania rodzinnego, zawodowego i społecznego, które zgodne są z ogólnie przyjętymi normami zachowania. Proces ten umożliwia wyjście z ciągów alkoholowych, a także umożliwia normalną aktywność. Należy pamiętać, że mimo licznych zalet i korzyści, jakie daje odtrucie, nie jest ono wstanie wyleczyć choroby alkoholowej. Celem takiego zabiegu jest poprawienie ogólnego zdrowia i kondycji organizmu, przygotowując go do odpowiednich, dalszych postępowań antyalkoholowych. Tym samym stanowi ono pierwszy krok w drodze do abstynencji.

Na wstępie lekarz przeprowadza wywiad medyczny z Pacjentem, na podstawie którego dobiera odpowiedni typ terapii. Nasz personel nigdy nie pozostawia alkoholika samego sobie, a kieruje się wskazywaniem odpowiednich możliwości wyjścia z nałogu. Dodatkowo nasi lekarze starają się objaśnić wszelkie wątpliwe kwestie i odpowiedzieć na pytania stawiane przez Pacjenta.

Zaufaj nam – jesteśmy dyskretni

Przede wszystkim każdego lekarza, tak i naszych specjalistów, obowiązuje tajemnica lekarska, która może zostać złamana jedynie w przypadku kiedy sąd prowadzi sprawy karne wobec danej osoby. Tym samym dane z zabiegu są tajne i chronione. Nie udostępniamy żadnych informacji rodzinie, pracodawcy, policji, ani innym osobom trzecim. Dokumentację papierową niszczymy po 20 latach od zdarzenia. Naszym specjalistom można ufać – są ono po to, aby pomagać ludziom przezwyciężać trudne chwile w powracaniu do odpowiedniej formy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag odtrucie alkoholowetag nowptag nols
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: