Na co zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej?

20-11-2019, 14:27

Firm oferujących obecnie pomoc drogową na rynku jest mnóstwo. Najlepiej jednak wybrać prawdziwych fachowców. Oferta takich firm to nie tylko holowanie samochodów po wypadkach. Istnieje znacznie więcej powodów, żeby skorzystać z ich usług. Na co możemy liczyć nawiązując współpracę z firmą specjalizującą się w pomocy drogowej?

pomoc drogowa

Kiedy pomoc drogowa jest nam potrzebna?

Istnieje wiele sytuacji, kiedy możliwość skorzystania z pomocy drogowej jest dla nas wybawieniem. Najczęściej są to mniejsze lub większe stłuczki, choć nie tylko. Część kierowców korzysta z pomocy takich firm w przypadku konieczności zmiany koła (to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa), drobnych napraw (zdarza się, że to wystarcza do kontynuowania podróży), różnego rodzaju awariach. Niekiedy konieczna jest pomoc, gdyż wjechaliśmy w zaspę, zatankowaliśmy niewłaściwe paliwo lub też nie zadbaliśmy o jego wystarczającą ilość, co uniemożliwia nam dalszą jazdę. Bywa, że dzwonimy po pomoc drogową, gdyż zatrzasnęliśmy drzwi, podczas gdy kluczyki zostały w środku auta. Doświadczony kierowca wie, że na drodze może zdarzyć się praktycznie wszystko, dlatego zawsze ma kontakt do sprawdzonej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej np. Pomoc Drogowa Żyrardów.

Jakie cechy powinna posiadać dobra firma zajmująca się pomocą drogową?

Osoby, które korzystają z usług pomocy drogowej bardzo cenią sobie szybki kontakt i czas reakcji. Dobra firma zareaguje natychmiast, kiedy nasz samochód zepsuł się w środku nocy, a my stoimy pośrodku leśnej drogi. Jej usługi są dostępne dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu (w tym także w dni świąteczne).

Bardzo ważne jest, żeby firma miała szeroki zasięg. Dużym atutem jest, kiedy może zaoferować nam szybką pomoc zarówno w kraju, jak i za granicą. Idealnie jest, kiedy działa w wielu miastach i krajach.

Dla wielu osób ważnym kryterium wyboru jest cena, dlatego tego typu usługi powinny charakteryzować się konkurencyjnymi cenami.

Ważna jest odpowiednia ilość przeszkolonego personelu, który posiada odpowiednie podejście do klienta. Niezmiernie istotny jest także specjalistyczny sprzęt, który pozwala na obsługę kilku zleceń w tym samym czasie. Często stłuczki, kolizje i inne awarie na drodze mają miejsce podczas bardzo trudnych warunków pogodowych. Z tego względu firma musi deklarować gotowość wyjazdu na drogę nawet podczas śnieżycy.

W wielu wypadkach bezdyskusyjnym plusem jest sytuacja, kiedy pracownicy firmy mogą naprawić szkody na miejscu zdarzenia. Znaczna część osób ceni sobie też możliwość skorzystania z samochodów zastępczych.

Atutem firmy zajmującej się pomocą drogową jest możliwość holowania zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Wymaga to posiadania specjalistycznego sprzętu i określonych pojazdów – taką ofertę prezentuje Pomoc drogowa Mszczonów.

Im więcej dodatkowych usług oferuje dana instytucja, tym bardziej cenią ją klienci.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag poradytag pomoc drogowa
To warto przeczytać


fot. PolyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: