Na co uważać, gdy wybieramy drukarnię online?

05-01-2021, 10:48

Usługi poligraficzne w internecie zyskują na popularności przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Koszt wydruku może być w tym przypadku kilkunastokrotnie niższy niż w stacjonarnych drukarniach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rynek usług poligraficznych w internecie jest stosunkowo młody i dopiero zdobywa popularność wśród konsumentów. Głównym czynnikiem decydującym o rosnącej popularności drukarni online jest zdecydowanie korzystniejsza cena świadczonych usług, która może być nawet kilkunastokrotnie niższa niż w standardowych drukarniach. Fakt ten jest spowodowany przez możliwość obniżenia kosztów ponoszonych przez podmioty działające tylko na rynku internetowym poprzez ograniczenie wydatków m.in. na obsługę klienta czy wynajem atrakcyjnych lokali.

>> Czytaj też: Ruszyły Internetowe Targi Reklamy i Poligrafii

Cena jest zazwyczaj głównym czynnikiem decydującym o wyborze produktu, nie inaczej jest w przypadku wydruku online. Warto podkreślić, że wiele drukarni stacjonarnych oferuje swoje usługi również w internecie, nie obniżając przy tym cen swoich produktów. Aby pokazać, jak duże mogą być rozbieżności pomiędzy drukarniami online, Benhauer porównał 6 podmiotów ze względu na cenę 1 sztuki jednego z najbardziej zaawansowanych produktów – teczek ofertowych. Jako standard w porównaniu wybrano: teczka ofertowa A4 z grzbietem 5 mm, druk pełnokolorowy jednostronny, rodzaj papieru kreda matowa 350 g/m2 (ew. karton 275g/m2), wykończenie - folia błyszcząca jednostronna,

Porównanie 6 drukarni internetowych ze względu na cenę wydruku teczki ofertowej oraz termin realizacji wydruku
fot. Benhauer - Porównanie 6 drukarni internetowych ze względu na cenę wydruku teczki ofertowej oraz termin realizacji wydruku
Porównując oferty 6 popularnych drukarni online, Benhauer stwierdził, że ceny wydruku zdecydowanie różnią się od siebie, a różnice przekraczają nawet 100%.

Oprócz ceny, ważnym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na wybór drukarni, jest jakość wydruku i jego zgodność z materiałem przesłanym do drukarni. Część firm oferuje technologię sprawdzania pliku pod kątem jakości oraz poprawności druku. Drukarnie online standardowo sprawdzają tylko spady czy format pracy, natomiast w niektórych drukarniach oferowane jest pełne sprawdzanie wszystkich aspektów mających wpływ na końcowy efekt wydruku. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może być pewny, że jakość wydruku będzie zgodna z oczekiwaniami.

Przed podjęciem decyzji warto również sprawdzić, czy dana drukarnia udostępnia możliwość sprawdzania plików bezpłatnie czy jest to opcja dodatkowa. W tym drugim przypadku może to mieć znaczący wpływ na ostateczną cenę zamawianych wydruków.

Kolejnym istotnym aspektem jest termin wykonania i przesłania wydrukowanych materiałów. Część podmiotów na rynku przy terminie realizacji posługuje się pojęciem dni roboczych, niektórzy natomiast używają pojęcia „dni kalendarzowe”. Warto zwrócić uwagę na tę informację, ponieważ w efekcie różnica może wynieść 2 dni.

>> Czytaj też: Druk znikający po 16 godzinach

Następnym elementem godnym uwagi są godziny, w jakich przyjmowane są zlecenia. Tutaj również różnice są znaczne, ponieważ w niektórych firmach obejmują jedynie tzw. godziny pracy, czyli np. od 7 do 15, a część pozwala złożyć zamówienie przez 24h. W pierwszym przypadku przekroczenie podanego terminu o kilka minut wydłuża realizację o jeden dzień. Natomiast w drugim przypadku godzina ma niewielkie znaczenie, o ile zdążymy złożyć zamówienie przed północą.

Zamawiając druki w drukarniach online, warto porównać najważniejsze dla nas elementy. Oprócz ceny naszą uwagę powinny zwrócić również jakość prac, rzetelność dostawcy oraz termin wykonania zlecenia.

Wyżej wymienione warunki spełnia drukarnia naklejek i etykiet samoprzylepnych DrukarniaSzczecin.pl. Drukarnia ta oferuje atrakcyjną cenę, wysoką jakość wydruku i cieszy się na rynku dobrą opinią.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.