Na 11 listopada Prezydent zachęca do pobierania MP3

10-11-2009, 08:54

Prezydent Lech Kaczyński zrobił dziś polskim internautom nie lada niespodziankę. Z okazji zbliżającego się 11 listopada udostępnił na swojej stronie kilkanaście plików MP3 z... pieśniami patriotycznymi. Internauci mogą pobrać je za darmo, podobnie jak teksty piosenek i okładkę płyty.

Na stronie Prezydenta RP oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) udostępnionych zostało 19 utworów, składających się na płytę "Bo wolność krzyżami się mierzy", wydaną pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pieśni patriotyczne i wojskowe wykonuje Chór Prawosławny Ordynariatu WP „Oktoich” oraz Zespół Instrumentalny Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego.

Oprócz plików w formacie MP3 witryna prezydenta oferuje książeczkę z tekstami oraz okładkę płyty (w formacie PDF). Mamy więc komplet, który możemy pobrać na dysk, a następnie przegrać na płytę. Wszystko za darmo i zgodnie z prawem - za łaskawym przyzwoleniem Stowarzyszenia Autorów ZAIKS - informuje Prezydent Kaczyński na swojej stronie.

>> Czytaj: Pióro prezydenta Kaczyńskiego trafiło do Palikota

"Utwory patriotyczne i wojskowe wykonuje się najczęściej podczas oficjalnych uroczystości. Jednak Polacy równie chętnie śpiewają je w czasie spotkań rodzinnych i towarzyskich. Tak zrodził się pomysł na realizację tej płyty. (...) Gorąco zachęcam do słuchania i wspólnego śpiewania utworów, które na trwałe wpisały się w historię naszej Ojczyzny" - zachęca prezydent Lech Kaczyński.

MP3 od Prezydenta na 11 listopada, Dzień Niepodległości

Wśród opublikowanych za darmo utworów znajdują się: "Legiony", "Na Grunwaldzkiem polu", "Pieśń wojenna - rycerska", "Ballada stepowa Zydora Luśni", "Marsz Żuawów", "Pieśń o Wodzu miłym", "Piechota. Nie noszą lampasów", "Wojenko, wojenko", "Wiązanka pieśni", "Morze nasze morze", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Modlitwa obozowa", "Marsz Lotników", "Warszawskie dzieci", "Marsz Mokotowa", "Czerwone maki", "Oka", "Hymn Sybiraków", "Warszawianka 1831".

Co ciekawe, strona BBN, z której można pobrać całą zawartość płyty, prawdopodobnie przechodzi właśnie małe oblężenie internautów - próba wejścia kończy się widokiem komunikatu o błędzie 503, czyli niedostępnej usłudze ze względu na przeciążenie serwera. Jak widać, prezent od Prezydenta RP spodobał się Polakom.

>> Pieśni udostępnione przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Aktualizacja

Prawdopodobnie administratorzy serwisu prezydent.pl nie przewidzieli skali popularności, jaką wywoła udostępnienie do pobrania bezpłatnych MP3 z patriotycznymi pieśniami i obciążenia serwisu, jakie to spowoduje. W obecnej chwili pliki te zniknęły ze strony prezydent.pl - nie można ich ani pobrać, ani odsłuchać.

Przed chwilą udało się nam wejść na stronę BBN, skąd nadal można pobrać opisywane pieśni, jednak serwis ten również jest bardzo oblegany i najczęściej można trafić na stronę z informacją o przeciążeniu serwera (błąd 503).

Nie wiemy, jak sformułowana została umowa z ZAiKS-em, gdyby jednak owe pieśni patriotyczne udostępniono w sieci P2P (jak sugerują Czytelnicy w komentarzach), serwis głowy państwa i witryna BBN na pewno nie przeżywałyby ciężkich chwil i wszystkie strony byłyby zadowolone - internauci mogliby bez problemu ściągnąć pliki, a prezydent byłby szczęśliwy, że wykorzystał nowe technologie do szerzenia kultury i patriotyzmu :)


Źródło: Prezydent.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy