Muzyka bez DRM z Warner Music wreszcie w Europie

04-03-2008, 21:00

7digital.com stał się największym europejskim sprzedawcą muzyki w formacie MP3, niezabezpieczonej w systemie DRM. Serwis podpisał właśnie umowę z wytwórnią Warner Music Group.

Muzyka w formacie MP3 dostępna już jest dla klientów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Francji oraz Niemiec.

Warner Music Group jest pierwszą z czwórki największych wytwórni muzycznych świata, która rozpoczęła sprzedaż swoich utworów w Europie bez zabezpieczeń w systemie DRM.

Do tej pory wytwórnie skupiały się na rynku amerykańskim.

Sonda
Muzyka dostępna za darmo w internecie (m.in. poprzez sieci p2p)
  • nie wpłynęła na wzrost moich zakupów muzyki
  • sprawiła, że kupuję więcej muzyki niż wcześniej
  • dzięki niej kupuje tylko to, co mi się naprawdę podoba
  • nie korzystam z tego typu źródeł, bo to kradzież
wyniki  komentarze

Obecnie w katalogach 7digital.com znajduje się około 3,5 milionów utworów, z czego ok 80% można kopiować dowolną liczbę razy oraz odtwarzać na każdym urządzeniu, które obsługuje pliki MP3. W okresie promocyjnym pewna liczba albumów z logo wytwórni Warner Music dostępna będzie w cenie 5 funtów lub 6,99 euro.

Serwis 7digital.com zaoferuje coś także artystom, którzy mają podpisane umowy z Warnerem. Mianowicie stworzy strony poświęcone konkretnym artystom, które będą mogły być przez nich dowolnie edytowane.

Sprzedaż muzyki w formacie MP3 okazuje się być skutecznym środkiem na zahamowanie niekorzystnych tendencji związanych ze spadkiem popularności dotychczasowej formy - płyt CD. Wytwórnia twierdzi jednak, że przychody uzyskiwane z tego tytułu wciąż nie pokrywają rzekomych strat związanych z nielegalnym pobieraniem plików z internetu i ich kopiowaniem.

Z drugiej strony Warner Music nie chwali się o ile wzrosły jej przychody z podatku zawartego w cenie czystych nośników CD i DVD oraz innych urządzeń umożliwiających kopiowanie plików...


Następny artykuł » zamknij

Źródło: 7digital.com
Tematy pokrewne:  

tag Warner Musictag mp3tag DRMtag bez DRMtag 7digital.com
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31