Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

MS Office zniknie ze sklepów w Korei?

28-11-2006, 06:41

Firma Microsoft może być zmuszona do zaprzestania sprzedaży swojego pakietu biurowego MS Office w Korei Południowej. Oprogramowanie to narusza patent na rozwiązania pozwalające na automatyczne przełączanie trybu pracy pomiędzy językiem angielskim a koreańskim.

Sąd najwyższy w Korei Południowej odrzucił żądanie prawników Microsoftu o unieważnienie patentu przyznanego w roku 1980 profesorowi Lee Keung-Hae z Uniwersytetu Lotniczego w Hankuk. Właśnie ten patent obejmuje wspomniane rozwiązania.

Lee Keung-Hae, odsprzedał swój patent firmie P&IB pod koniec lat 90-tych. Teraz firma ta wystąpiła do sądu o odszkodowanie twierdząc, że Microsoft wykorzystał patentowaną technologię w pakiecie Office nie prosząc wcześniej nikogo o zgodę. Firma żąda nie tylko usunięcia MS Office z półek sklepowych, ale domaga się również odszkodowania w wysokości 70 mln USD.

Prawnicy Microsoft cały czas wierzą, że patent da się unieważnić. Nie wszystkie zastrzeżenia koncernu z Redmond zostały jak dotąd wzięte pod uwagę - zapewniał jego rzecznik, Matt Pilla. Wszystkie wnioski obrony mają być rozpatrzone w czasie kolejnego procesu.

Pilla podkreślił, że jego firma jak na razie nie planuje żadnej przerwy w sprzedaży swojego oprogramowania w Korei Południowej. Laura DiDio, analityk Yankee Group, zgadza się z nim po części. Jej zdaniem zaprzestania sprzedaży raczej nie będzie, ale to dlatego, że właścicielom patentu chodzi bardziej o pieniądze.

Trzeba dodać, że Korea Południowa nie pierwszy raz okazuje sie dla giganta trudnym rynkiem. Władze Korei już wcześniej żądały od Microsftu rozdzielania systemu operacyjnego od komunikatora i odtwarzacza mediów. Grożono wtedy wprowadzeniem zakazu sprzedaży systemu operacyjnego Windows.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *