MS Office 365: chmura dla biura od 6 dolarów miesięcznie

29-06-2011, 10:41

Office 365, czyli zestaw internetowych narzędzi dla biur od Microsoftu, jest już oficjalnie dostępny na 40 rynkach. Microsoft przekonuje, że dzięki usłudze chmurowej firmy mogą sporo zaoszczędzić. Problemem dla Microsoftu może być jedynie to, że na rynku podobnych usług nie jest on pierwszy.

Wczoraj Dziennik Internautów wspominał o zbliżającym się wydaniu MS Office 365 i porównywał go z Google Apps. Dziś możemy poinformować, że ten zestaw internetowych narzędzi biurowych został oficjalnie wydany.

Przypomnijmy czym jest Microsoft Office 365. To płatne rozwiązanie dla firm, które łączy m.in.:

  • webowe aplikacje biurowe (tj. Word, Excel, PowerPoint i OneNote),
  • narzędzia do stworzenia zewnętrznej strony WWW,
  • komunikatory
  • SharePoint Online,
  • Lync Online,
  • inne opcje np. wsparcie telefoniczne 24/7.

Microsoft Office 365 jest dostępny w ramach siedmiu różnych planów. Pierwszy z nich adresowany jest dla osób indywidualnych i małych firm. Za 6 dolarów miesięcznie użytkownik dostaje 25 GB na pocztę, kalendarz, webowe aplikacje biurowe, narzędzie do tworzenia stron, komunikator i gwarancję dostępności usługi na poziomie 99,9%.

>>> Czytaj: MS Office 365 to (nie) alternatywa Google Apps?

Cztery kolejne oferty adresowane są do średnich i dużych firm. Ceny wynoszą odpowiednio 10, 16, 24 i 27 dolarów za użytkownika na miesiąc. Użytkownicy mogą dostać m.in. wsparcie telefoniczne 24/7, pakiet Office Pro Plus, Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online.

Są jeszcze dwa plany dla pracowników korzystających z kiosków (takich jak sprzedawcy). Za 4 lub 10 dolarów za pracownika na miesiąc można dostać 500 GB na pocztę, dostęp do poczty i kalendarza z Exchange Online, SharePoint Online oraz możliwość podglądu lub podglądu i edycji dokumentów online (w zależności od wybranego planu).

Microsoft Office 365 ma być jeszcze dostępny w wersji dla instytucji edukacyjnych, zastępując inicjatywę Live@edu.

Microsoft Office 365 nie jest pierwszą chmurową usługą Microdoftu, ale to pierwsza taka oferta także dla bardzo małych, nawet jednoosobowych firm. Nie bez znaczenia jest zyskanie dostępu do funkcji Exchange czy SharePoint bez dużych trudności administracyjnych.

Office Web Apps sprawia, że Office 365 wchodzi w konkurencję z Google Apps. Wspominaliśmy jednak o tym, że to dość odmienne produkty. Google Apps wyraźnie wygrywa jeśli chodzi o możliwość tworzenia dokumentów online i udostępniania ich innym osobom. Office 365 okaże się dużo lepszy, jeśli chcemy łączyć pracę w trybie online i offline.

Microsoft podaje, że w testach beta MS Office 365 wzięło udział 200 tys. organizacji, które poinformowały o zredukowaniu kosztów IT o ok. 50%. Ponad 20 podmiotów ma zamiar połączyć Office 365 ze swoimi usługami dla firm, włączając w to Intuit Inc., NTT Communications Corp., Telefonica S.A., Telstra Corp. oraz Vodafone Group Plc.

Można wypróbować Office 365 przez 30 dni na stronie www.office365.com. Również tam można znaleźć szczegółowe informacje na temat usługi.

>>> Czytaj: Samsung wprowadza chromebooki do Europy


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy