Mozilla załatała, Microsft nie poczuwa się do winy

19-07-2007, 06:41

Przeglądarka Mozilla Firefox jest już dostępna w wersji 2.0.0.5, która nie jest wrażliwa na atak wykorzystujący lukę w obsłudze protokołu firefoxurl://. Microsoft, który jest uznawany za współwinnego narażenia użytkowników na niebezpieczeństwo, prawdopodobnie nie usunie błędów po swojej stronie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Informacje o wspomnianej luce ukazały się w internecie w zeszłym tygodniu. Była ona niezwykle ciekawa, bo choć na atak narażone były osoby, które zainstalowały u siebie Firefoksa, to do ataku mogło dojść tylko wtedy, gdy użytkownik przeglądał strony internetowe za pomocą Internet Explorera.

Przedstawiciel Microsoftu Mark Griesi powiedział serwisowi InfoWorld, że jego firma nie sądzi, aby luka dotyczyła IE i "nie ma niczego do naprawiania" (po stronie Microsoftu - red.).

Innego zdania są specjaliści, którzy badali lukę w firefoxurl://. W ich ocenie inne programy korzystające z nietypowych protokołów mogą w przyszłości stać się przyczyną podobnych ataków, bo Internet Explorer nie jest w stanie bezpiecznie uruchomić zewnętrznych aplikacji. Jeśli znajdzie się więcej podobnych błędów dotyczących innych programów, to i tak na atakach ucierpią... osoby korzystające z IE.

Fani otwartej przeglądarki mają już jednak problem z głowy. W udostępnionym wczoraj Firefoksie 2.0.0.5 usterka została już usunięta. Załatano również 7 innych luk, w tym dwie krytyczne (pozwalające na dokonanie ataku bez wiedzy użytkownika) oraz dwie o znaczeniu wysokim. Lista poprawek jest dostępna na stronach Mozilli. Załataną już przeglądarkę można pobrać ze strony mozilla-europe.org/pl/.

Źródło: Mozilla


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.