Motorola Xoom już za tydzień w Polsce

22-05-2011, 12:18

Nowy tablet Motoroli pracuje na systemie Honeycomb i wyposażony jest w dwie kamery. Oprócz tego jest jednak dość drogi.

Najnowszy tablet firmy Motorola Mobility Inc. już na początku czerwca znajdzie się w sprzedaży w Polsce. Dostępny będzie w sklepach ze sprzętem elektronicznym, a także w sieci Era GSM (niedługo T-Mobile). Cena urządzenia to 2.999 złotych.

>> Czytaj także: Motorola Xoom vs iPad - walka się zaczęła (wideo)

Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, a także dysk o pojemności 32 GB. Dwie kamery zapewnią komfort użytkowania - przednia (2 megapiksele) służyć ma przede wszystkim do prowadzenia rozmów wideo, tylna (5 megapikseli) do kręcenia filmów.

Sonda
Ceny tabletów z Androidem są zbyt wysokie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tablet pracuje na systemie operacyjnym Android Honeycomb i posiada ekran o przekątnej 10,1 cali (rozdzielczość 1280 x 800). Posiada także złącze HDMI. W Android Markecie użytkownik ma do wyboru około 150 tysięcy aplikacji, dzięki którym możliwe jest dostosowanie tabletu do własnych potrzeb i upodobań. Honeycomb wspiera technologię flash.

Motorola Xoom posiada wbudowany żyroskop, barometr, e-kompas, akcelerometr oraz adaptacyjne oświetlenie ekranu, automatycznie dopasowujące się do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Producent chwali się, że dzięki efektywnemu wykorzystaniu energii możliwe jest oglądanie filmów nawet przez 10 godzin bez konieczności ładowania baterii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wprowadzenia do Polski tak zaawansowanego i ciekawego od strony użytkowej urządzenia, jakim jest Motorola Xoom – powiedział Kamil Tuma, jeden z managerów T-Mobile.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy