Motorola naruszyła patent Microsoftu dotyczący długich SMS-ów

25-05-2012, 13:25

Niemiecki sąd uznał, że Motorola Mobility wykorzystywała bez wykupienia odpowiednich licencji technologię Microsoftu w swoich smartfonach. Producent telefonów komórkowych najprawdopodobniej odwoła się od wyroku.

Rozwiązanie, które zdaniem sądu naruszyła Motorola Mobility, dotyczy wysyłania SMS-ów dłuższych niż standardowe - tłumaczy agencja Reuters (zob. Microsoft wins ruling against Motorola over texting). Niedawno również amerykańska ITC zdecydowała o blokadzie importu niektórych urządzeń należących do Motoroli.

Czytaj także: Google jednak zatrzyma dla siebie całą Motorolę?

- Jesteśmy zadowoleni, że sąd przyznał nam rację, zauważając fakt, że Motorola naruszyła własność intelektualną Microsoftu - poinformował koncern z Redmond w swoim oświadczeniu. - Mamy nadzieję, że w przyszłości Motorola dołączy do innych producentów sprzętów z Androidem i wykupi odpowiednie licencje na nasze technologie.

Motorola już teraz zapowiedziała, że poczeka na pisemne uzasadnienie wyroku do pierwszego czerwca, po czym rozważy wszystkie możliwe opcje, w tym apelację. Koncern z Redmond domagał się niedawno, by z amerykańskiego rynku zniknęły urządzenia Motoroli oznaczone jako: Atrix, Backflip, Bravo, Charm, Cliq, Cliq 2, Cliq XT, Defy, Devour, Droid 2, Droid 2 Global, Droid Pro, Droid X, Droid X2, Flipout, Flipside, Spice, a także tablet Xoom.

Co jednak ciekawe, pod koniec kwietnia ITC orzekło, że Microsoft naruszył technologie Motoroli Mobility podczas tworzenia konsoli Xbox. Jesteśmy przekonani, że komisja ostatecznie wyda orzeczenie na korzyść Microsoftu - informowali wtedy przedstawiciele koncernu założonego przez Billa Gatesa.

Czytaj także: Google: Android nie ma kluczowego znaczenia


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy