Motorola Backflip - przewrót w świecie smartfonów?

11-01-2010, 15:35

Backflip to smartfon, który pozwala na korzystanie z technologii dotykowej bez przysłaniania ekranu palcem. Takie rozwiązanie może być ciekawostką sezonu lub nowym etapem w rozwoju smartfonów. Światowa premiera urządzenia miała miejsce podczas targów CES 2010.

Nowe urządzenie Motoroli dzięki nietypowo otwierającemu się ekranowi (3,1 cala) ma pozwalać na cieszenie się multimediami. Jednocześnie jednak pełna klawiatura QWERTY ma zapewniać łatwy dostęp do e-maili, newsów lub wiadomości z serwisów takich, jak Twitter czy Flickr.

W telefonie Backflip klawiatura jest nietypowo obracana, ale ponadto liczy się funkcja Backtrack. Na tylnej stronie ekranu został umieszczony dotykowy panel nawigacyjny, który umożliwia przeglądanie stron internetowych, tekstów czy e-maili bez konieczności dotykania i zasłaniania części ekranu palcem.

Motorola Backflip z rozłożoną klawiaturą
fot. Motorola - Motorola Backflip z rozłożoną klawiaturą

Urządzenie wyposażono też w Motoblur - rozwiązanie wykorzystujące platformę Android, służące do synchronizowania m.in. kontaktów, e-maili czy zdjęć z serwisów społecznościowych i automatycznego wyświetlania ich na ekranie urządzenia. Aplikacja pozwala na łatwe korzystanie z takich źródeł, jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, osobista poczta e-mail czy LastFM.

Dodatkowo Motoblur zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo danych umieszczonych w urządzeniu na wypadek jego zgubienia czy kradzieży. Wszystkie kontakty, wiadomości są zabezpieczane na specjalnym serwerze. Utraconą komórkę można odnaleźć poprzez wmontowany GPS, który pokazuje lokalizację urządzenia na dedykowanym portalu. Istnieje również możliwość zdalnego wymazania informacji z utraconego telefonu poprzez stronę internetową.

Inne cechy telefonu: obsługa multi-touch, aparat fotograficzny 5 mpix z auto focusem oraz lampą błyskową LED, technologia CrystalTalk, dostęp do Android Marketu, nawigacja AGPS, Bluetooth, obsługa łączności 3G i Wi-Fi.

>>> Czytaj także: Interfejs rodem ze science-fiction na CES 2010 (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag Motorolatag CES 2010tag CES
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930