Mobilny Skype nie tylko w telefonie

09-01-2008, 13:02

Komunikator Skype będzie wspierał kolejne bezprzewodowe urządzenia i akcesoria - ogłosili na targach CES przedstawiciele firmy Skype i zaprezentowali przy okazji urządzenia, pozwalające na uczynienie Skype'a mobilnym.

Mobilny dostęp do Skype oznacza przede wszystkim bezpłatne rozmowy i wymianę wiadomości tekstowe z innymi użytkownikami komunikatora. Przenośny Skype to również dostęp do funkcji SkypeOut, oraz SkypeIn.

Na targach CES w Las Vegas zaprezentowano kilka urządzeń bezprzewodowych z zainstalowanym Skype. Pierwszym z nich jest 3 Skypephone - telefon komórkowy przygotowany wspólnie z operatorem sieci komórkowych "3". Pozwala on na darmowe połączenia Skype-Skype oraz na czaty z wszystkimi użytkownikami Skype. Udostępnienie tego urządzenia zostało zapowiedziane już w ubiegłym roku.

Kolejnym zaprezentowanym urządzeniem był Freetalk Wireless Stereo Headset - zestaw bezprzewodowych słuchawek stereo wykonanych w technologii AvneraAudio, dzięki której dźwięk w jakości CD jest dostępny bezprzewodowo. Słuchawki oferują zasięg nawet do 20 metrów oraz umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń Skype z dala od komputera.

Skype będą wspierać również Mobilne urządzenia internetowe Intel, czyli MID. Jest to nowa kategoria urządzeń przenośnych wyposażonych w WiMAX i wifi zaprezentowana przez Intel. Pozwolą one na wykonywanie połączeń głosowych i wideo oraz korzystanie z funkcji czatu za pośrednictwem lekkich i przenośnych komputerów zbudowanych w oparciu o procesory Intela.

Kolejne urządzenie - Nokia N810 Internet Tablet - to najnowszy tablet internetowy firmy Nokia będący eleganckim, kieszonkowym urządzeniem z wysuwaną klawiatura i dostępem do WiFi. Nokia N810 umożliwia połączenia za pośrednictwem Skype w każdym miejscu z dostępem do bezprzewodowego internetu.

Skype jest również preinstalowany w urządzeniu mylo Communicator firmy Sony będącym kieszonkowym komunikatorem. Użytkownicy Skype mogą dzięki mylo dzwonić i korzystać z czatów z innymi użytkownikami Skype. Mylo umożliwia również wykonywanie połączeń SkypeOut i odbierane rozmów SkypeIn.

Ostatnim prezentowanym na stoisku Skype urządzeniem była przenośna konsola PSP (PlayStation Portable). Dzięki prostej aktualizacji oprogramowania planowanej na koniec stycznia, użytkownicy PSP na całym świecie będą mogli prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami Skype, sprawdzać dostępność znajomych oraz korzystać ze SkypeOut i SkypeIn.


Następny artykuł » zamknij

WOŚP gra w Second Life

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy