Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mobilny kontroler gier reagujący na stres - The PIP - walczy o wsparcie internautów

26-06-2013, 12:58

The PIP to urządzenie, które pozwala na sterowanie aplikacją poprzez uspokajanie się. To coś więcej niż zabawka, szczególnie dla osób mających problemy z panowaniem nad emocjami.

robot sprzątający

reklama


Właściwie nikt nie wątpi, że umiejętność panowania nad emocjami i stresem jest bardzo przydatna. Można tę umiejętność ćwiczyć, w dzisiejszych czasach również dzięki technologiom takim, jak The PIP. Projekt stara się o wsparcie internautów w serwisie crowdfundingowym Kickstarter.

The PIP to przede wszystkim przenośny, bezprzewodowy biosensor. Ma postać małego urządzenia, które użytkownik chwyta kciukiem i palcem wskazującym, tak jak pokazano na zdjęciu. 

zdjęcie

Urządzenie bada reakcję skórno-galwaniczną, czyli zmianę oporu elektrycznego skóry, który zależy od stopnia jej nawilżenia, a więc od aktywności gruczołów potowych, co zazwyczaj ma związek z emocjami.

Mierzenie reakcji skórno-galwanicznej to nie wszystko. Twórca The PIP, firma Galvanic, opracowała metody takiej analizy tej reakcji, które mogą dać pojęcie o poziomie stresu u danej osoby niezależnie od typu skóry i czynników środowiskowych.

Biosensor to nie wszystko. Urządzenie wysyła dane przez Bluetooth do smartfona lub innego urządzenia, na którym uruchomiona jest specjalna gra sterowana poziomem stresu. Gracze mogą wziąć udział w wyścigu smoków, który wygra osoba bardziej spokojna. W innej grze użytkownik własnymi emocjami zmienia pejzaż zimowy w letni. Jest też gra z wykrywaniem kłamstw. Widać to wszystko na filmie poniżej.

Sonda
Byłbyś gotów kupić The PIP?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Co ważne, The PIP ma być tani. Osoby wspierające projekt na Kickstarterze dostaną urządzenie już za 79 dolarów.

Koncepcja uczenia się panowania nad emocjami przy pomocy gry nie jest całkiem nowa. Naukowcy z Bostonu udowodnili, że gry komputerowe mogą wspomagać psychoterapię, jeśli zastosujemy urządzenia do badania poziomu stresu i uzależnimy od tego sterowanie w grze. The PIP to nic innego, jak przeniesienie tej metody z poziomu naukowo-laboratoryjnego na poziom konsumencki.

Czytaj także: Gra komputerowa pomaga w psychoterapii, może hamować agresję


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *