Mobilny kontroler gier reagujący na stres - The PIP - walczy o wsparcie internautów

26-06-2013, 12:58

The PIP to urządzenie, które pozwala na sterowanie aplikacją poprzez uspokajanie się. To coś więcej niż zabawka, szczególnie dla osób mających problemy z panowaniem nad emocjami.

Właściwie nikt nie wątpi, że umiejętność panowania nad emocjami i stresem jest bardzo przydatna. Można tę umiejętność ćwiczyć, w dzisiejszych czasach również dzięki technologiom takim, jak The PIP. Projekt stara się o wsparcie internautów w serwisie crowdfundingowym Kickstarter.

The PIP to przede wszystkim przenośny, bezprzewodowy biosensor. Ma postać małego urządzenia, które użytkownik chwyta kciukiem i palcem wskazującym, tak jak pokazano na zdjęciu. 

zdjęcie

Urządzenie bada reakcję skórno-galwaniczną, czyli zmianę oporu elektrycznego skóry, który zależy od stopnia jej nawilżenia, a więc od aktywności gruczołów potowych, co zazwyczaj ma związek z emocjami.

Mierzenie reakcji skórno-galwanicznej to nie wszystko. Twórca The PIP, firma Galvanic, opracowała metody takiej analizy tej reakcji, które mogą dać pojęcie o poziomie stresu u danej osoby niezależnie od typu skóry i czynników środowiskowych.

Biosensor to nie wszystko. Urządzenie wysyła dane przez Bluetooth do smartfona lub innego urządzenia, na którym uruchomiona jest specjalna gra sterowana poziomem stresu. Gracze mogą wziąć udział w wyścigu smoków, który wygra osoba bardziej spokojna. W innej grze użytkownik własnymi emocjami zmienia pejzaż zimowy w letni. Jest też gra z wykrywaniem kłamstw. Widać to wszystko na filmie poniżej.

Sonda
Byłbyś gotów kupić The PIP?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Co ważne, The PIP ma być tani. Osoby wspierające projekt na Kickstarterze dostaną urządzenie już za 79 dolarów.

Koncepcja uczenia się panowania nad emocjami przy pomocy gry nie jest całkiem nowa. Naukowcy z Bostonu udowodnili, że gry komputerowe mogą wspomagać psychoterapię, jeśli zastosujemy urządzenia do badania poziomu stresu i uzależnimy od tego sterowanie w grze. The PIP to nic innego, jak przeniesienie tej metody z poziomu naukowo-laboratoryjnego na poziom konsumencki.

Czytaj także: Gra komputerowa pomaga w psychoterapii, może hamować agresję


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031