Mobilne GG: milion użytkowników i szybki rozwój

16-04-2009, 10:33

Milion osób aktywowało i opłaciło konto Mobilnego Gadu-Gadu - chwali się GG Network S.A., producent komunikatora. Z tej okazji przedstawiciele GG Network uhonorowali milionową użytkowniczkę dożywotnią, darmową licencją na Mobilne GG. DI zainteresowało, ile faktycznie osób korzysta z Mobilnego GG oraz jakie przychody czerpie producent ze sprzedaży licencji?

Adrianna Lebuda - milionowa użytkowniczka Mobilnego Gadu-Gadu
fot. GG Network S.A. - Adrianna Lebuda - milionowa użytkowniczka Mobilnego Gadu-Gadu
23-letnia Adrianna Lebuda została uznana za milionową osobę, która aktywowała i opłaciła konto Mobilnego Gadu-Gadu. GG Network postanowiło nagrodzić panią Adriannę. "Zapewniliśmy Adzie możliwość bezpłatnego korzystania z Mobilnego Gadu-Gadu do... 2037 roku, to najdalsza data, jaką możemy w tej chwili ustawić w systemie" - tłumaczy Kamil Brzeziński, szef aplikacji mobilnych GG Network S.A., po czym dodaje: "Cieszymy się, że pani Ada nas odwiedziła i że Mobilne Gadu-Gadu ma już tak wielu zwolenników i stałych użytkowników".

Milionowa użytkowniczka Mobilnego GG - Adrianna Lebuda i przedstawiciele GG Network S.A.
fot. GG Network S.A. - Milionowa użytkowniczka Mobilnego GG - Adrianna Lebuda i przedstawiciele GG Network S.A.
Dziennik Internautów zainteresował się m.in. jaka jest faktyczna liczba stałych użytkowników programu oraz czy Mobilne GG stanowi znaczące źródło przychodu w budżecie GG Network. Przeprowadziliśmy rozmowę z Jarosławem Rybusem, rzecznikiem prasowym spółki:

Ekipa GG Network S.A. i Adrianna Lebuda
fot. GG Network S.A. - Ekipa GG Network S.A. i Adrianna Lebuda
Dziennik Internautów: Czy milionowy użytkownik faktycznie oznacza, że już milion osób zapłaciło za Mobilne GG?

Jarosław Rybus - GG Network: Tak, można przyjąć, że to oznacza, że milion osób zapłaciło za Mobilne GG.

DI: Ilu z użytkowników Mobilnego GG to klienci Ery (jaki procent w stosunku do pozostałych sieci), którzy nie płacą za transfer danych, tylko stałą cotygodniową opłatę?

JR: Nie możemy ujawnić takich informacji. To wynika z naszych umów z operatorami.

DI: Jak wielu userów Mobilnego GG świadomie pobrało tę aplikację ze strony GG, a jak wielu znalazło ją jako domyślnie zainstalowaną po zakupie telefonu u operatora?

JR: Dotychczas tylko w telefonie LG KS360 była fabrycznie zainstalowana aplikacja Mobilne Gadu-Gadu.

DI: Jak wiele razy Mobilne GG jest pobierane miesięcznie ze strony GG?

JR: Nie podajemy takich informacji, dla nas najważniejsze wytyczne to: ile osób pobrało, ile faktycznie stale korzysta z Mobilnego GG.

DI: W takim razie - ile osób pobrało Mobilne GG?

JR: Niestety, nie możemy podać takich informacji.

DI: Jak wielu userów z tego miliona zdecydowało się odnawiać abonament? Czy w związku z milionową liczbą userów Mobilne GG stanowi znaczące źródło przychodu w budżecie GG Network?

JR: Mobilne GG ma niemały udział w przychodach spółki. Nie podajemy jednak dokładnego podziału. Nie możemy też podać liczby użytkowników regularnie odnawiających abonament.

Rozwój Mobilnego Gadu-Gadu

Sonda
Czy korzystasz z Mobilnego Gadu-Gadu?
  • Tak, jestem zadowolona/y
  • Tak, ale nie jestem zadowolona/y
  • Nie, korzystałem ale nie byłem zadowolona/y
  • Nie, nigdy nie korzystałem
wyniki  komentarze

Mobilne GG stało się oczkiem w głowie producenta. Nic w tym dziwnego, gdyż - zgodnie ze słowami Rybusa - "Mobilne GG ma niemały udział w przychodach spółki". Aplikacja od kilku miesięcy jest stale rozwijana.

W listopadzie 2008 roku producent poinformował o zaimplementowaniu obsługi telefonów z dotykowymi ekranami. Dwa tygodnie później, w wywiadzie dla DI, Jarosław Rybus zdradził, że ekipa mobilnej wersji komunikatora ostro wzięła się do pracy nad klientem dla iPhone'a, który ostatecznie został wydany w marcu 2009 r. W trakcie wywiadu padła również zapowiedź wydania wersji dla innych systemów operacyjnych.

2 tygodnie później, 13 grudnia 2008 r., spółka opublikowała wersję dla telefonów działających pod kontrolą systemu Symbian S60 (wydanie drugie oraz trzecie). Natomiast pod koniec stycznia 2009 r. GG Network wydała nową wersję komunikatora na system Java, a miesiąc później pojawiło się Mobilne GG na telefony komórkowe z systemem Android.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Mobilne Gadu-Gadutag komunikatorytag GG Network
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031