Kogo polska młodzież wybrałaby do Parlamentu Europejskiego? Czy to wydarzenie ma dla nich jakiekolwiek znaczenie? Pytania te zadano w ramach akcji promującej udział w wyborach do PE użytkownikom portalu Epuls, który odwiedza co miesiąc klikaset tysięcy młodych Polaków.
reklama
Do udziału w zabawie Epuls.pl zaprosił swoich użytkowników, a także wszystkie startujące w wyborach 7 czerwca komitety wyborcze. Akcja ma zachęcić młodzież do rozmów o Polsce w UE i wyrażania swoich poglądów na ten temat.
Akcja ma nie tylko edukować i promować wybory do Parlamentu Europejskiego, portal chce też zachęcić swoich użytkowników do działania. Epulsowicze mogą dyskutować w specjalnie stworzonych do tego celu klubach politycznych, mogą wyrażać poparcie dla komitetów wyborczych, a przede wszystkim tworzą własny, wirtualny komitet wyborczy E.P.U.L.S (Europejskie Porozumienie Użytkowników Lubiących Społeczności) z listą wybranych przez siebie kandydatów.
Finał akcji nastąpi 1 czerwca, kiedy użytkownicy wezmą udział w wirtualnym głosowaniu, mającym wyłonić najlepszy komitet. Młodzi wyborcy zdecydują, który z komitetów reprezentowałby ich interesy.
Każdy z komitetów posiada swój profil oraz może wykorzystać narzędzia, jakimi dysponuje serwis społecznościowy, do prowadzenia swojej kampanii. Komitety mogą m.in. podjąć dialog z użytkownikami, prowadzić rozmowy w stworzonych klubach politycznych oraz prezentować swoje programy.
Warto przypomnieć, że 4 czerwca odbędą się również testowe wybory organizowane przez Stowarzyszenie Polska Młodych. Stowarzyszenie od kilku lat prowadzi działania na rzecz wprowadzenia e-głosowania jako jednego ze sposobów alternatywnego oddawania głosu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*