Mininova wypłaci odszkodowanie. Koniec sporu z BREIN

12-12-2010, 09:44

Stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie działalności serwisu torrentowego. Nie ujawniono kwoty, jaka zostanie wypłacona. Z holenderskich sądów wycofane zostaną jednak pozwy.

W sierpniu zeszłego roku przed sądem w holenderskim Utrechcie zapadł wyrok niekorzystny dla serwisu Mininova. Organizacja BREIN, broniąca interesów przemysłu rozrywkowego, domagała się usunięcia wszelkich materiałów mogących naruszać prawa autorskie. Sąd przychylił się do tego wniosku, dając Mininovie czas do 27 listopada 2009 roku na jego wykonanie. Jak pisaliśmy rok temu, serwis usunął wszystkie łamiące prawo torrenty.

>> Czytaj także: Irlandia: MusicHub osłodą na odcinanie internetu 

Dla Mininovy oznaczało to jednak nowe problemy. Ponieważ użytkownicy dalej dodawali nowe pliki, podjęto decyzję o kasowaniu wszystkich. To sprawiło, że serwis szybko zaczął tracić na popularności. W sieci nie brak bowiem miejsc, które podobnymi restrykcjami nie są objęte, przynajmniej na razie.

Sonda
Korzystasz z serwisów torrentowych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Właściciele serwisu od sierpniowego wyroku odwołali się do sądu w Amsterdamie. BREIN nie pozostała dłużna i złożyła pozew przeciwko nim, domagając się odszkodowania za poniesione straty. Jednocześnie jednak obie strony usiadły do rozmów w celu wypracowania kompromisowego rozwiązania.

Mininova podaje w poście z 10 grudnia na swoim blogu, że udało się zawrzeć porozumienie. Serwis wycofa apelację z amsterdamskiego sądu i wypłaci odszkodowanie w nieujawnionej publicznie wysokości. W zamian za to holenderska organizacja wycofa z sądu wniosek o odszkodowanie.

>> Czytaj także: USA naciskały na Szwecję w sprawie The Pirate Bay 

Obie strony wydają się być zadowolone z zakończenia prawnych sporów. Mininova dalej działa jako serwis torrentowy, jest on jednak dostępny jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.


Następny artykuł » zamknij

Comarch dostarczy ERP KRUS-owi

Źródło: Mininova, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag torrentytag prawa autorskietag pozwytag Mininovatag Holandiatag BREIN
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31