Milion euro dywidendy dla CD Projekt RED wypłaci GOG.com

27-03-2012, 08:35

Giełdowy producent Wiedźmina poinformował, że jego spółka zależna GOG.com w niecałe cztery lata po utworzeniu podzieli się wypracowanym zyskiem. Pieniądze na konto CD Projekt Red mają trafić do końca marca.

Należąca w 100 proc. do CD Projekt RED spółka GOG Ltd wypłaci dywidendę swojemu właścicielowi. Segment cyfrowej dystrybucji stanowi już znaczącą część biznesu Grupy i w 2011 roku odpowiadał za 27,9 mln zł przychodów i 4,8 mln zł zysku netto. W zdecydowanej większości to wyniki wypracowane przez GOG Ltd.

- W ciągu kilku lat z klasycznego startupu GOG.com przekształcił się w jedną z najważniejszych platform cyfrowej dystrybucji gier na świecie. Mimo że GOG jest już dość dojrzałą firmą wypłacającą dywidendę, nadal jej DNA jest mocno startupowe i to jest naprawdę niesamowite. Dokładając do tego ogromny potencjał rynku cyfrowej dystrybucji, chcemy utrzymać dotychczasowe agresywne tempo rozwoju w tym segmencie. Od momentu powstania GOG rok do roku podwaja swój biznes i naszym celem jest utrzymanie takiej dynamiki co najmniej przez najbliższe dwa lata, więc rola tej platformy w wynikach Grupy CD Projekt RED będzie coraz większa - mówi Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED.

Czytaj też: CD Projekt RED nie będzie już ścigał piratów

Według CD Projekt RED GOG.com to drugi największy na świecie niezależny serwis zajmujący się cyfrową dystrybucją gier, czyli ich sprzedażą za pośrednictwem internetu. Sprzedawane przez GOG.com gry nie posiadają antypirackich zabezpieczeń DRM i są oferowane w tej samej cenie na całym świecie, co m.in. odróżnia GOG.com od innych tego typu serwisów. Należąca do CD Projekt RED platforma skupia się na klasycznych grach na komputery PC sprzedawanych w niskich segmentach cenowych. Obecnie spółka oferuje ponad 400 tytułów od 70 wydawców i zapowiada na ten rok kolejne przełomowe wydarzenia.

- Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ już za chwilę, w najbliższy wtorek 27 marca, GOG.com wykona kolejny krok milowy w swoim rozwoju, który z pewnością docenią użytkownicy na całym świecie - zapowiada Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED.

GOG.com ponad 98 proc. swojej sprzedaży realizuje poza Polską i dostarcza swoje produkty do 194 państw świata. Największym rynkiem dla spółki są Stany Zjednoczone, które odpowiadają za około połowę sprzedaży.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031