Miliard mobilnych abonentów w Chinach

01-04-2012, 19:18

Granicę miliarda użytkowników telefonów komórkowych w Chinach udało się przekroczyć pod koniec marca - poinformowała agencja AFP. Jednocześnie coraz więcej ludzi w Państwie Środka rezygnuje z urządzeń stacjonarnych.

W kwietniu ubiegłego roku Chiny mogły się pochwalić już ponad 900 milionami użytkowników telefonów komórkowych. Liczba ta szybko zwiększyła się na początku roku.

Czytaj także: Szef Foxconnu zapowiada kolejne podwyżki

Od stycznia w Państwie Środka przybyło 20,7 miliona abonentów mobilnych, co zdaniem agencji AFP pozwoliło na przekroczenie magicznej liczby miliarda użytkowników telefonów komórkowych w Chinach. Wynik ten potwierdził tamtejszy minister przemysłu i technologii informacyjnych.

Jednocześnie coraz mniejszą popularnością cieszą się telefony stacjonarne. W ciągu roku urządzeń tego typu pozbyło się 828 tysięcy Chińczyków, a obecnie taki sprzęt można odnaleźć w 284,3 miliona gospodarstw domowych na terenie kraju. Do szybkiej ekspansji urządzeń mobilnych przyczynił się przede wszystkim spadek cen telefonów, ale także ciekawsze oferty ze strony operatorów.

W ciągu roku podwoiła się również liczba urządzeń zdolnych do obsługi sieci 3G, których ma być obecnie ponad 144 miliony. Choć Chińczycy coraz częściej przeglądają sieć z poziomu swoich urządzeń mobilnych, wciąż objęta jest ona daleko idącą cenzurą. Tylko w ciągu ostatnich dni rząd zdecydował się na zamknięcie kilkunastu kolejnych witryn, które miały "szerzyć niebezpieczne plotki", choć faktycznie informowały wyłącznie o działaniach wojska w Pekinie.

Czytaj także: Za głodowe pensje składali iPady


Źródło: AFP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy