Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W maju obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Inicjatorem tej akcji jest Child Helpline International (CHI) – sieć telefonów zaufania dla dzieci ze 160 krajów. Polskie obchody zorganizowano przy współpracy Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Fundację Dzieci Niczyje.

robot sprzątający

reklama


W Polsce działa wiele telefonów pomocowych dla dzieci i młodzieży. Dzięki współpracy z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi mają zasięg ogólnopolski i są bezpłatne dla wszystkich korzystających z ich oferty.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111

Powstał przy aktywnym udziale i wsparciu Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służy dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. W ciągu 6 miesięcy działania psycholodzy i pedagodzy pracujący w telefonie odebrali ponad 43.000 połączeń. Najczęściej zgłaszane problemy dotyczyły relacji z otoczeniem: kontaktów z rówieśnikami, rodzicami, związków, a także – problemu przemocy. 

Helpline.org.pl - 0 800 100 100

Powstał przy pomocy Fundacji Orange, Fundacji Dzieci Niczyje. Celem jest pomoc dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia związanych z korzystaniem z internetu lub telefonii komórkowej. Konsultanci Helpline.org.pl rocznie odbierają ponad 20.400 zgłoszeń dotyczących przypadków cyberprzemocy, niebezpiecznych treści w sieci, uzależnienia od komputera, uwodzenia dzieci w internecie czy kradzieży danych. Połączenie z numerem 0 800 100 100 jest bezpłatne ze wszystkich telefonów stacjonarnych i komórkowych. Pytania konsultantom można zadawać także z poziomu strony www.helpline.org.pl

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 0 800 12 12 12

Pod ten numer może zadzwonić każde dziecko, które nie radzi sobie z problemami w szkole lub w domu, jest ofiarą przemocy lub potrzebuje wsparcia psychicznego. Również dorośli zgłaszają tu przypadki łamania praw dziecka. Przy telefonach dyżurują psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy od początku istnienia Telefonu przeprowadzili ponad 10.000 rozmów. Połączenie z Dziecięcym Telefonem Zaufania jest bezpłatne z każdego telefonu stacjonarnego, z telefonu komórkowego sieci Orange oraz za pośrednictwem strony www.brpd.gov.pl.

Jednym z organizatorów polskiego Dnia jest Fundacja Dzieci Niczyje, która istnieje od 1991 roku. Jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, której celem jest kompleksowa ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. W placówkach prowadzonych przez Fundację udzielana jest pomoc psychologiczna, medyczna i prawna dla dzieci.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: UKE



Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag UKEtag telefon zaufaniatag dziecitag 116 111tag 116