Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Międzynarodowa Konferencja CopyCamp 2015. Społeczne aspekty prawa autorskiego

PATRONAT MEDIALNY 25-06-2015, 15:42

W imieniu Fundacji Nowoczesna Polska zapraszamy Państwa do udziału w wolnym i otwartym naborze na prelegentów czwartej edycji Międzynarodowej Konferencji CopyCamp, która odbędzie się 4 listopada 2015 r. w Warszawie. Termin zgłaszania propozycji wystąpień: 20 lipca 2015 r.

robot sprzątający

reklama


Międzynarodowa konferencja CopyCamp jest pierwszym cyklicznym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, które podejmuje wielowątkową, zrównoważoną i nieskrępowaną dyskusję na temat społecznych i ekonomicznych aspektów prawa autorskiego. Trzy pierwsze odsłony wydarzenia przyciągnęły ponad 1100 uczestników, w tym 150 prelegentów/-ek z Islandii, Francji, Finlandii, Norwegii, USA, Rumunii, Belgii, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Węgier, Holandii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Polski.

 

copycampCo roku przedstawiciele/ki instytucji kultury i biznesu, organizacji pozarządowych i administracji, mediów i kręgów akademickich, artystki, politycy i aktywistki spotykają się w Warszawie, aby dyskutować na temat wpływu prawa autorskiego na obieg dóbr kultury, modele wynagradzania twórców, zastosowanie technologii w aktywizmie społecznym, a także jego znaczenia w kontekście praw człowieka, nowoczesnej edukacji, innowacyjności. Czwarta odsłona wydarzenia będzie okazją do kontynuowania międzynarodowej debaty charakteryzującej się wysokimi standardami komunikacji i otwartością na opinie wszystkich zainteresowanych stron w neutralnej i przyjaznej przestrzeni, która zachęca uczestników do swobodnej wymiany pomysłów i myśli.

 

W tym roku gościem specjalnym konferencji będzie Lev Manovich, teoretyk i krytyk nowych mediów, artysta sztuk wizualnych, profesor na City University w Nowym Jorku i założyciel Software Studies Initiative, autor znanej na całym świecie książki Język nowych mediów.


Wypracowana w latach poprzednich formuła konferencji zakłada dwie równoległe sesje krótkich, dynamicznych wystąpień z przerwami na networking i rozmowy kuluarowe.
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne wszystkich sesji oraz transmisję na żywo na stronie copycamp.pl. Więcej informacji oraz materiałów audiowizualnych z trzech pierwszych edycji konferencji można znaleźć na stronie: http://copycamp.pl/info/poprzednie/.

 

Prosimy o zgłaszanie propozycji wystąpień w formie abstraktów (maks. 1800 znaków) przyporządkowanych do jednej ze ścieżek tematycznych tegorocznej konferencji:

 

• Prawo autorskie i sztuka

• Modele wynagradzania

• Prawo autorskie i edukacja

• Technologie i innowacje

• Prawo autorskie a prawa człowieka

• Technologie w aktywizmie społecznym

• Prawo autorskie i jego egzekwowanie

• Przyszłość prawa autorskiego

• O debacie prawnoautorskiej

 

Propozycje należy zgłaszać poprzez formularz na stronie: https://copycamp.pl/contact/register-speaker/. *Uwaga: wystąpienie nie powinno przekroczyć 10 minut.

 

Więcej informacji na stronie: http://copycamp.pl/

 

Partnerzy strategiczni konferencji: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Samsung oraz Google.

Partner: Koalicja Otwartej Edukacji.

CopyCamp jest częścią projektu „Przyszłość prawa autorskiego” prowadzonego przez fundację Nowoczesna Polska.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *