Microsoft: Niezłe wyniki i milczenie o sprzedaży Windowsa 8, Surface

19-04-2013, 14:15

Finansowo Microsoft stoi nieźle, ale z jakiegoś powodu firma nie chwali ani liczbą sprzedanych licencji, ani liczbą sprzedanych urządzeń Surface.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft ogłosił wczoraj wyniki finansowe pierwszy kwartał 2013 roku, czyli trzeci kwartał obrachunkowy. Ogólnie kondycja firmy wydaje się niezła.

Przychody w I kwartale wyniosły 20,49 mld dolarów, czyli 18% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto i rozwodniony zysk na akcje wyniosły odpowiednio 6,06 mld USD oraz 0,72 USD, czyli odpowiednio o 19% i 20% więcej niż a analogicznym okresie roku poprzedniego.

Sprzedaż Windows 8? Nie ważne...

Jak radzi sobie Windows 8 i Surface? To pytanie najbardziej nurtuje osoby, które od wczoraj wczytują się w wyniki Microsoftu. Niestety tym razem firma nie podała informacji o liczbie sprzedanych licencji, a w ubiegłym kwartale liczba ta była podana. Microsoft jest konsekwentny jeśli chodzi o przemilczanie danych o sprzedaży Surface. To wszystko sugeruje, że firma nie chce psuć dobrego wrażenia tymi liczbami.

Steve Ballmer przekonuje, że nie jest źle.

- Solidne stawki, jakie postawiliśmy na usługi chmurowe opłacają się, ludzie coraz częściej wybierają usługi Microsoftu w tym Office 365, Winsows Azure, Xbox Live i Skype - mówił szef Microsoftu - choć nadal mamy robotę do wykonania, jesteśmy optymistami jeśli chodzi o stawki przeznaczone na pozycję urządzeń z Windowsem...

zdjęcie

Pewną informacją o kondycji Windowsa mogą być informacje finansowe o dziale odpowiedzialnym za Windowsa. Wiadomo, że przyniósł on 5,8 mld USD przychodu, czyli 23% więcej niż rok temu, jeśli przychód liczony jest zgodnie z zasadami GAAP. Przychód skorygowany, liczony z uwzględnieniem oferty aktualizacji Windowsa, okazuje się podobny jak w zeszłym roku.

Sześć miesięcy po premierze Windowsa 7 Microsoft zanotował sprzedaż 100 mln licencji. Jeśli sprzedaż Windowsa 8 jest gorsza, to dla Microsoftu nie jest to dobry znak. Może rzeczywiście zawiódł nowy interfejs i firma ma powody, by przywrócić stary?

Pozostałe dane

Dział Microsoftu odpowiedzialny za narzędzia i serwery zanotował 5,04 mld USD przychodu, co oznacza wzrost o 11% r/r. Microsoft ocenia, że jest to zasługa m.in. SQL Server.

Sonda
Dlaczego Microsoft nie informuje o liczbie sprzedanych licencji Windows 8?
  • bo to nieistotne
  • bo nie ma się czym chwalić
wyniki  komentarze

Dział Microsoft Business Division zanotował 6,32 mld dolarów przychodu, czyli 8% więcej niż rok temu. Dział usług online przyniósł 832 mln dolarów przychodu, czyli 18% więcej niż rok temu. O 22% wzrosły przychody z reklamy, do czego przyczynił się wzrost przychodów z wyszukiwań.

Dział odpowiedzialny za urządzenia i rozrywkę przyniósł 2,53 mld dolarów przychodu, czyli 56% mniej niż rok temu. Microsoft szacuje, że Xbox LIVE posiada obecnie 46 mln użytkowników na świecie, co oznacza 18% więcej niż rok temu.

Czytaj: Sprzedaż PC-tów runęła w dół. Czy to wina Windows 8?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.