Microsoft: Niezłe wyniki i milczenie o sprzedaży Windowsa 8, Surface

19-04-2013, 14:15

Finansowo Microsoft stoi nieźle, ale z jakiegoś powodu firma nie chwali ani liczbą sprzedanych licencji, ani liczbą sprzedanych urządzeń Surface.

Microsoft ogłosił wczoraj wyniki finansowe pierwszy kwartał 2013 roku, czyli trzeci kwartał obrachunkowy. Ogólnie kondycja firmy wydaje się niezła.

Przychody w I kwartale wyniosły 20,49 mld dolarów, czyli 18% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto i rozwodniony zysk na akcje wyniosły odpowiednio 6,06 mld USD oraz 0,72 USD, czyli odpowiednio o 19% i 20% więcej niż a analogicznym okresie roku poprzedniego.

Sprzedaż Windows 8? Nie ważne...

Jak radzi sobie Windows 8 i Surface? To pytanie najbardziej nurtuje osoby, które od wczoraj wczytują się w wyniki Microsoftu. Niestety tym razem firma nie podała informacji o liczbie sprzedanych licencji, a w ubiegłym kwartale liczba ta była podana. Microsoft jest konsekwentny jeśli chodzi o przemilczanie danych o sprzedaży Surface. To wszystko sugeruje, że firma nie chce psuć dobrego wrażenia tymi liczbami.

Steve Ballmer przekonuje, że nie jest źle.

- Solidne stawki, jakie postawiliśmy na usługi chmurowe opłacają się, ludzie coraz częściej wybierają usługi Microsoftu w tym Office 365, Winsows Azure, Xbox Live i Skype - mówił szef Microsoftu - choć nadal mamy robotę do wykonania, jesteśmy optymistami jeśli chodzi o stawki przeznaczone na pozycję urządzeń z Windowsem...

zdjęcie

Pewną informacją o kondycji Windowsa mogą być informacje finansowe o dziale odpowiedzialnym za Windowsa. Wiadomo, że przyniósł on 5,8 mld USD przychodu, czyli 23% więcej niż rok temu, jeśli przychód liczony jest zgodnie z zasadami GAAP. Przychód skorygowany, liczony z uwzględnieniem oferty aktualizacji Windowsa, okazuje się podobny jak w zeszłym roku.

Sześć miesięcy po premierze Windowsa 7 Microsoft zanotował sprzedaż 100 mln licencji. Jeśli sprzedaż Windowsa 8 jest gorsza, to dla Microsoftu nie jest to dobry znak. Może rzeczywiście zawiódł nowy interfejs i firma ma powody, by przywrócić stary?

Pozostałe dane

Dział Microsoftu odpowiedzialny za narzędzia i serwery zanotował 5,04 mld USD przychodu, co oznacza wzrost o 11% r/r. Microsoft ocenia, że jest to zasługa m.in. SQL Server.

Sonda
Dlaczego Microsoft nie informuje o liczbie sprzedanych licencji Windows 8?
  • bo to nieistotne
  • bo nie ma się czym chwalić
wyniki  komentarze

Dział Microsoft Business Division zanotował 6,32 mld dolarów przychodu, czyli 8% więcej niż rok temu. Dział usług online przyniósł 832 mln dolarów przychodu, czyli 18% więcej niż rok temu. O 22% wzrosły przychody z reklamy, do czego przyczynił się wzrost przychodów z wyszukiwań.

Dział odpowiedzialny za urządzenia i rozrywkę przyniósł 2,53 mld dolarów przychodu, czyli 56% mniej niż rok temu. Microsoft szacuje, że Xbox LIVE posiada obecnie 46 mln użytkowników na świecie, co oznacza 18% więcej niż rok temu.

Czytaj: Sprzedaż PC-tów runęła w dół. Czy to wina Windows 8?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930