Microsoft dla polskich studentów ma 300 tys. miejsc

08-11-2011, 17:52

W przyszłym roku z oferty Microsoftu, skierowanej do uczelni wyższych, będzie mogło skorzystać ponad 300 tys. osób z Polski. Tak jak we wcześniejszych latach, wachlarz programów edukacyjnych będzie bardzo szeroki.

Microsoft, poprzez pomysły i realizację wielu programów akademickich, od lat aktywnie wspiera polskie uczelnie, studentów oraz wykładowców.

- Edukacja od zawsze znajdowała się wysoko na liście naszych priorytetów. Cieszymy się, że wychodząc do studentów i wykładowców, ułatwiamy im dostęp do najnowszych technologii. Dzięki takim inicjatywom, jak Imagine Cup czy praktyki w Redmond, studenci z Polski mają szansę nawiązania kontaktu ze światową czołówką ekspertów z branży IT, a także praktycznego wykorzystania swojej wiedzy, a co za tym idzie rozwoju swojego potencjału – mówi Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego biura Microsoft.

Imagine Cup

Konkurs o zasięgu światowym, organizowany dla studentów, którzy potrafią wykorzystać swój potencjał intelektualny do projektowania rozwiązań, które potencjalnie pomogą w rozwiązaniu największych problemów ludzkości. W ostatniej edycji Imagine Cup wzięło udział ponad 3000 studentów z Polski. Aż 21 z nich dotarło do finałów, które odbyły się w lipcu br. w Nowym Jorku. Ruszył już rejestracja studentów na kolejną edycję konkursu, której finał odbędzie się w przyszłym roku w Australii.

IT Academic Day

W ramach tego przedsięwzięcia na terenie całego kraju odbywają się konferencje, których uczestnicy mogą zapoznać się z najnowszymi dokonaniami Microsoftu w obszarze programowania, wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i bezpośrednio spotkać się z pracownikami firmy. W ostatnim roku akademickim w 24 różnych miastach zostały przygotowane 63 konferencje, które zgromadziły 16 tys. osób.

Praktyki studenckie

To okazja dla studentów, by podczas stażów w Microsofcie oraz firmach partnerskich zapoznać się z kulturą i organizacją światowych spółek, rozwinąć swoje umiejętności podczas pracy nad projektami oraz skonfrontować wyobrażenia i oczekiwania związane z karierą w najatrakcyjniejszych oraz najbardziej wymagających przedsiębiorstwach branży technologicznej. W ubiegłym roku akademickim do programu praktyk przystąpiło 350 osób. Rekrutacja studentów do tegorocznej edycji już ruszyła.

Student Partner Program

Jest programem skupiającym studentów - entuzjastów technologii Microsoftu. Udział w nim stwarza okazję do spotkań z menedżerami i programistami firmy, umożliwia pracę przy realizacji różnorodnych projektów oraz poszerzenie kwalifikacji – dzięki szkoleniom organizowanym przez firmę – w dziedzinie zarządzania, prezentacji i metod przekazywania wiedzy. Rezultaty ostatniej edycji tego programu to: 890 spotkań, 15 tys. uczestników, 56 aplikacji powstałych na Windows Phone oraz 22 procent studenckich kont developerskich zarejestrowanych w Windows Phone MarketPlace.

MSDN Alliance/Dream Spark

W ramach tej oferty istnieje możliwość uzyskania przez studentów bezpłatnej licencji do korzystania z oprogramowania, narzędzi technologicznych oraz najnowszych systemów Microsoftu. Warunkiem jest weryfikacja statusu akademickiego. W ostatnim roku akademickim w MSDN Alliance odnotowano pobranie 400 tys. licencji i obecność 450 wydziałów naukowych. W Dream Spark pojawiło się w tym czasie 5 tys. użytkowników, którzy 10 tys. razy pobrali dostępne aplikacje.

IT Academy

Firma stworzyła system pozwalający uczniom i studentom na przyswojenie kluczowych informacji z dziedziny IT, połączenie wiedzy akademickiej z wymaganą przez pracodawców oraz podnoszenie swoich kwalifikacji w trybie ustawicznym. Dostęp do materiałów online sprawia, że nauka może się odbywać w każdym miejscu i o każdej porze. W sezonie akademickim 2010/2011 przeprowadzono w ramach tego programu 18 szkoleń z udziałem 200 wykładowców. W oparciu o technologie Microsoftu na polskich uczelniach odbyło się 1170 zajęć.

Faculty connection

Propozycja dla wykładowców i pracowników naukowych, którzy za pośrednictwem internetu mają dostęp do najnowszych materiałów edukacyjnych, dydaktycznych, programistycznych, publikacji naukowych, opracowań, instruktaży itd. W ubiegłym roku akademickim z Faculty Connection skorzystało 280 wykładowców, którzy pobrali 4026 różnych materiałów i wzbogacili zasoby o 12 polskich podręczników.

Więcej informacji dotyczących prowadzonych projektów pod adresem: www.microsoft.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031